هدر موبایل
1392/12/13 14:56:34
سرویس اقتصادی
خسروی خبرداد؛

بررسی علت سقوط هواپیمای 8 نفره در کیش درکمیسیون عمران مجلس

عضوکمیسیون عمران مجلس خبرداد: این کمیسیون علت سقوط یک فروند جت فالکون هشت نفره در سواحل جزیره کیش را بررسی می کند.
بررسی علت سقوط هواپیمای 8 نفره در کیش درکمیسیون عمران مجلس عضوکمیسیون عمران مجلس خبرداد: این کمیسیون علت سقوط یک فروند جت فالکون هشت نفره در سواحل جزیره کیش را بررسی می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/63077.jpg بررسی,علت,سقوط,هواپیمای,8,نفره,در,کیش,درکمیسیون,عمران,مجلس Icana

علیرضا خسروی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ضمن اظهار تاسف برای جانباختگان حادثه روز گذشته سقوط یک فروند هواپیمای 8 نفره در کیش، گفت: علت وقوع این حادثه در کمیسیون عمران بررسی خواهد شد و از مسئولان مربوطه توضیح خواهیم خواست.

نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوانح رانندگی و هوایی از مشکلات اساسی صنعت حمل و نقل است که باید با کارشناسی لازم و اصولی کنترل و برطرف شود.

وی افزود: متاسفانه روزانه 120 هزار نفردرجاده های کشور جان خود را از دست می دهنداما مسولین اقدامی درراستای بهینه سازی راهها و حمل و نقل زمینی انجام نمی دهند.

گفتنی است؛ یک فروند هواپیما جت فالکون شامگاه دوشنبه، دوازدهم اسفندماه جاری با چهار نفر سرنشین در شمال شرق جزیره کیش در فاصله 4 مایلی مسیر دریایی کیش به بندر چارک در آب های خلیج فارس سقوط کرد.

هواپیمای حادثه دیده حامل هشت سرنشین بوده که در یک توقف، چهار سرنشین آن پیاده شده اند و در زمان حادثه، چهار سرنشین داشته است که جسد چهار نفر از سرنشینان این هواپیما از آب گرفته شده است.

این هواپیما متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری بوده و در پایان ماموریت خود یعنی چک راداری در آب های کیش سقوط کرد و سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

 این هواپیما پس از مدتی پرواز، درخواست فرود اضطراری می کند و پس از اینکه چرخ های آن برای فرود باز نمی شود، از جزیره کیش دور شده و در آب های اطراف جزیره کیش سقوط می کند.

 تا کنون اجساد چهارسرنشین و همچنین لاشه این هواپیما پیدا شده که اسامی جانباختگان احمد موسوی، محمدامین عامری، وجیه‌الله ترلانی و مسعود جلیلی است.

پایان پیام/ 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet