هدر موبایل
1392/12/28 12:12:00
سرویس فرهنگی

از چشمه‌های آب معدنی و تالاب‌ها تا بازار تاریخی اردبیل

با اقدامات و زمینه‌سازی‌های صورت گرفته، مسئولان استان اردبیل هم‌اکنون منتظر حضور گردشگران میلیونی در استان اردبیل هستند.
از چشمه‌های آب معدنی و تالاب‌ها تا بازار تاریخی اردبیل با اقدامات و زمینه‌سازی‌های صورت گرفته، مسئولان استان اردبیل هم‌اکنون منتظر حضور گردشگران میلیونی در استان اردبیل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/64570.jpg از,چشمه‌های,آب,معدنی,و,تالاب‌ها,تا,بازار,تاریخی,اردبیل Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛گفتگوی نمایندگان استان اردبیل درمجلس و توصیه های آنها  به مسافران نوروزی را در ادامه می خوانید.

 

ردیف

اماکن دیدنی استان اردبیل

1

دریاچه شورابیل

2

 کوه سبلان

3

 بازار تاریخی اردبیل

4

 پیست اسکی آلوارس

5

 بقعه شیخ صفی الدّین اردبیلی ،بقعه شیخ حیدر - مشکین شهر

6

 تالار چینی‌خانه

7

 کهنه قلعه - مشکین شهر

8

 آب درمانی سرعین ومنطقه گیوی

9

 جنگل‌های فندق‌لو

10

 قلعه قهقهه

 

 
 

توصیه های نمایندگان استان اردبیل به مسافران نوروزی  

نماینده

جاذبه های گردشگری

مصطفی افضلی فرد

1-چشمه‌های آب معدنی، دریاچه شورابیل، کوه سبلان، بازار تاریخی اردبیل

2-آبشارها و چشمه‌های طبیعی، تالاب‌ها و رودهای گردشگری و پیست اسکی آلوارس

جلیل جعفری بنه خلخال

1-کوه آق داغ،چشمه ازنا

2-جاده اسالم به خلخال یکی از جاذبه‌های توریستی

3-آب درمانی در سرعین و منطقه کیوی کوثر

4-گونه‌های مهم کاج،سرو، بلوط و ازگیل

کمال الدین پیرموذن

 

 

1-جنگل‌های فندق‌لو،پیکره سنگی بابا داوود،عنبران

2-آبشار سردابه، دریاچه نئور و قلعه‌های تاریخی

  منصور حقیقت‌پور

 

1-جلوه‌های مختلف گردشگری طبیعی، درمانی و ورزشی

 

درهمین راستا خبرگزاری خانه ملت گفتگوهایی با  نمایندگان استان اردبیل در مجلس،انجام داده که در ادامه می خوانید؛

اردبیل ظرفیت پذیرش سالانه 500 هزار گردشگر خارجی را دارد

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر وسرعین درمجلس،با تأکید بر اینکه مسئولان باید برای بهبود و توسعه مناطق گردشگری استان اردبیل برنامه‌ریزی کنند، گفت: چشمه‌های آب معدنی، شورابیل، کوه سبلان، بازار تاریخی اردبیل، آبشارها و چشمه‌های طبیعی، تالاب‌ها و رودهای گردشگری و پیست اسکی آلوارس بخش از مناطق گردشگری استان اردبیل به‌شمار می‌آید.  
 
مصطفی افضلی‌فرد درگفت ‌وگو با خبرگزاری خانه ملت؛با بیان اینکه استان اردبیل جزو استان‌های گردشگرپذیر در کل کشور است،گفت:این استان در سال 90 با پذیرش بیش از 6 میلیون گردشگر جزء نخستین استان‌های گردشگرپذیر در کشور است.
نماینده مردم اردبیل،نیر و نمین درمجلس شورای اسلامی، با یادآوری گرایش گردشگران برای سفر به خارج از کشور، افزود:‌ به‌طور حتم برای مردم کشور ایرانگردی باید مقدم بر جهانگردی باشد.
وی با اعلام اینکه متأسفانه ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل مغفول مانده است، گفت: از طرف دیگر این حوزه مورد بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته است.
 
این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه هم‌اکنون منطقه گردشگری سرعین به‌عنوان منطقه‌گردشگری ویژه سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است،تصریح کرد:به طورحتم این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به منطقه گردشگری جهانی را دارد.
 
افضلی‌فرد با یادآوری حضور گردشگران خارجی به‌ویژه گردشگرانی از فرانسه، ایتالیا، آلمان و ترکیه در استان اردبیل، یادآور شد:‌ اگر زیرساخت‌ها ایجاد شود می‌توان سالانه 500 هزار گردشگر خارجی را جذب منطقه کرد.
 
وی ادامه داد: نبود توجه به ظرفیت‌های گردشگری، نگاه بخشی و اختصاص ندادن اعتبارات موجب کاهش رشد گردشگری این مناطق شده این در حالی است که باید برای توسعه این مناطق از اعتبارات ملی استفاده شود.
 
افضلی‌فرد افزود:‌ چشمه‌های آب معدنی، شورابیل، کوه سبلان، بازار تاریخی اردبیل، آبشارها و چشمه‌های طبیعی، تالاب‌ها و رودهای گردشگری و پیست اسکی آلوارس بخش از مناطق گردشگری استان اردبیل به‌شمار می‌آید.
 
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با تأکید بر اینکه مسئولان باید در جهت بهبود و توسعه مناطق گردشگری استان اردبیل برنامه‌ریزی و تلاش کنند، یادآور شد:‌ تحقق این موضوع نیازمند اختصاص اعتبارات از سوی دولت است.

اکوتوریسم باید به یکی از منابع درآمدی خلخال و کوثر تبدیل شود

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس،با اعلام اینکه اکوتوریسم باید به یکی از منابع درآمدی مردم خلخال و کوثر تبدیل شود، گفت:‌جاذبه‌های گردشگری و تاریخی همچون کوه آق داغ،چشمه ازنا و غارهای دیدنی این منطقه را مستعد برای جذب گردشگر کرده است.

جلیل جعفری بنه‌خلخال در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تبریک فرا رسیدن عید نوروز، گفت:‌ استان اردبیل از نظر گردشگری و مناطق طبیعی و جذب اکوتوریسم در کل کشور بی‌نظیر است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری وجود مناطق آب گرم در کل استان اردبیل به‌ویژه حوزه انتخابیه خلخال وکوثر، افزود: به‌طور حتم یکی از جاذبه‌های گردشگری استان وجود ظرفیت آب درمانی در سرعین و منطقه کیوی شهرستان کوثر است.

وی با اعلام اینکه طبیعت خلخال و کوثر در هیچ جای کشور یافت نمی‌شود، تصریح کرد: به ویژه زمانی که زمستان به اتمام می‌رسد، منظره‌های بکر و زیبایی در منطقه ایجاد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، جاده اسالم به خلخال را یکی از جاذبه‌های توریستی حوزه انتخابیه خواند و گفت: پس از زمستان زمانی که از این جاده عبور می‌کنی، عظمت و زیبایی خدا را به چشم می‌توان دید.

جعفری بنه‌خلخال ادامه داد: شهرستان خلخال به علت نزدیکی به استان گیلان،از مهمترین مناطق جنگلی استان محسوب و گونه‌های مهم کاج، سرو، بلوط، را و ازگیل در آن دیده می‌شود.

وی افزود:‌ همچنین جاذبه‌های گردشگری و مناطق تاریخی کوه آق داغ و چشمه ازنا و غارهای دیدنی این منطقه را مستعد برای جذب سرمایه‌گذاری و تحول کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه اکوتوریسم باید به یکی از منابع درآمدی مردم خلخال و کوثر تبدیل شود، یادآور شد:‌ متأسفانه به‌علت نبود زیرساخت‌ها، گردشگران به استان اردبیل آمده ولی در این استان ماندگار و جذب نمی‌شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با وجود ظریفت‌های بسیار بالای استان اردبیل، هنوز زیرساخت‌های گردشگری منطقه به حد مطلوب نرسیده است، گفت:‌به طور حتم مسئولان باید برای افزایش زیرساخت‌های گردشگری در منطقه تلاش کنند.

مسئولان استان اردبیل منتظر حضور میلیونی گردشگران هستند

نماینده مردم اردبیل، نمین،نیر و سرعین در مجلس، با یادآوری رابطه متقابل اشتغال با صنعت گردشگری، گفت: با اقدامات و زمینه‌سازی‌های صورت گرفته، مسئولان استان اردبیل هم‌اکنون منتظر حضور گردشگران میلیونی در استان اردبیل هستند.

کمال‌الدین پیرمؤذن درگفت‌ وگو با خبرگزاری خانه ملت،با تبریک به مناسب فرا رسیدن ایام نوروز و آغاز سفرهای گردشگری، گفت: از همه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی، استانداری‌ها در تمام کشور می‌خواهم برای توسعه اماکن اقامتی و توریستی تلاش کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی،صنعت گردشگری سلامت را یکی از پررونق‌ترین انواع گردشگری خواند وگفت:با توجه به وجود آب‌گرم‌های اردبیل،این استان ظرفیت بسیاری برای جذب گردشگران دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره مناطق گردشگری استان اردبیل ادامه داد:دریاچه شورابیل، جنگل‌های اطراف جاده اسالم به خلخال و مجموعه جنگل‌های فندق‌لو، پیکره سنگی بابا داوود، عنبران، آبشار سردابه، پیست اسکی آلوارس، دریاچه نئور و قلعه‌های تاریخی بخشی از مناطق گردشگری استان اردبیل است.

پیرمؤذن با یادآوری رابطه متقابل اشتغال با صنعت گردشگری، یادآور شد: توسعه گردشگری افزون‌بر شکوفایی منطقه موجب بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید بیش از پیش به حوزه راه توجه کند، گفت: توسعه راه می‌تواند زمینه جذب گردشگر را فراهم کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه بهبود وضعیت گردشگری نیازمند حمایت مسئولان است، افزود:به طورحتم بدون اختصاص اعتبارات نمی‌توان توقع توسعه حوزه گردشگری را در کشور داشت.

اردبیل ظرفیت جذب 10 میلیون گردشگر در سال را دارا است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر وسرعین در مجلس، با بیان اینکه در چند سال گذشته زیرساخت‌های گردشگری در استان اردبیل به خوبی ایجاد شده است، گفت: سال گذشته حدود 6 میلیون و 500 هزار نفر وارد اردبیل شدند، اما به طور حتم میزان حضور گردشگر در استان تا 10 میلیون نفر هم قابلیت افزایش دارد.

منصور حقیقت‌پور در گفت ‌وگو با خبرگزاری خانه ملت،با تأکید بر اینکه استان اردبیل جزء استان‌های نخست در حوزه گردشگری است، گفت: هم‌اکنون ظرفیت و جلوه‌های مختلف گردشگری طبیعی، درمانی و ورزشی در این استان وجود دارد.

نماینده مردم اردبیل، نمین،نیر وسرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در چند سال گذشته زیرساخت‌های گردشگری در استان اردبیل به خوبی ایجاد شده است، افزود: سال گذشته حدود 6 میلیون و 500 هزار نفر وارد اردبیل شدند، اما به طور حتم میزان حضور گردشگر در استان تا 10 میلیون نفر هم قابلیت افزایش دارد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون دو سوم از ظرفیت گردشگری استان فعال نشده است، از این رو جا دارد تا به گردشگری داخل کشور توجه شود.

حقیقت‌پور با اعلام اینکه خوشبختانه استان اردبیل در فصل تابستان و زمستان قابلیت جذب گردشگر را دارا است، گفت: در فصل تابستان دریاچه‌ها، تالاب‌ها، رودخانه‌ها، طبیعت و جنگل‌ها و در فصل زمستان پیست اسکی آلوارس به‌عنوان بزرگ‌ترین پیست اسکی کشور می‌تواند هر گردشگری را به این مناطق جذب کند.این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه گردشگران کشور باید از ظرفیت‌های استان اردبیل استفاده کنند، افزود: متأسفانه بخش عمده‌ای از ظرفیت‌های استان اردبیل از دید گردشگران مغفول مانده است، از این رو مسئولان باید در جهت شناساندن این مناطق به مردم کمک کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet