هدر موبایل
1392/12/13 16:39:24
سرویس بین الملل
ملکشاهی در دیدار با رئیس کمیته قانونگذاری و قضایی مجلس کره جنوبی مطرح کرد:

تاکید بر توسعه و گسترش روابط پارلمانی ایران و کره جنوبی

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دیدار با رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس کره جنوبی، گفت: با توجه به روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره جنوبی نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی باید تلاش کرد.
تاکید بر توسعه و گسترش روابط پارلمانی ایران و کره جنوبی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دیدار با رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس کره جنوبی، گفت: با توجه به روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره جنوبی نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی باید تلاش کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/63139.jpg تاکید,بر,توسعه,و,گسترش,روابط,پارلمانی,ایران,و,کره,جنوبی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الهیار ملکشاهی امروز (13 اسفندماه) در دیدار با پاک یانگ سانگ رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس کره جنوبی، گفت: روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره جنوبی باید بیش از پیش مدنظر باشد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره جنوبی نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تأکید کرد.

ملکشاهی در ادامه با تشریح برخی مبانی نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی دموکراسی به نحو کامل برقرار است و هر کدام از سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه در حوزه اختیارات و وظایف خود به نحو مستقل عمل می‌کنند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نهادی مهم و تأثیر گذار در جمهوری اسلامی قوانینی به سمت حمایت هرچه بیشتر از مردم حرکت می‌کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در پایان از ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی میان کمیسیون‌های مجالس دو کشور جهت تبادل تجارب حقوقی و قضایی استقبال کرد.

خانم پارک یان سانگ رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس جمهوری کره در ادامه این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی مجلس کره به تبادل تجربیات حقوقی و قانونگذاری و آشنایی هرچه بیشتر با پارلمان و نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: کمیته قانونگذاری پارلمان کره جنوبی آمادگی بهره گیری از تجارب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های حقوقی و قانونگذاری را دارد.

رئیس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس جمهوری کره در پایان با تشریح برخی ویژگی‌های نظام حقوقی کره جنوبی و با اشاره به تشابهات میان مجالس دو کشور، استفاده از توانمندی دو کشور به ویژه در زمینه‌های حقوقی و ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی را مورد تاکید قرار داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet