هدر موبایل
1393/01/06 08:28:00
سرویس فرهنگی

هفتاد نوع خاک رنگی در جزیره هرمز از جاذبه‌های گردشگری هرمزگان

نمایندگان استان هرمزگان از جاذبه های گردشگری این استان می گویند.
هفتاد نوع خاک رنگی در جزیره هرمز از جاذبه‌های گردشگری هرمزگان نمایندگان استان هرمزگان از جاذبه های گردشگری این استان می گویند. https://cdn.icana.ir/d/019/64440.jpg هفتاد,نوع,خاک,رنگی,در,جزیره,هرمز,از,جاذبه‌های,گردشگری,هرمزگان Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛گفتگوی نمایندگان استان هرمزگان در مجلس و توصیه های آنها  به مسافران نوروزی را در ادامه می خوانید.

                       

ردیف

اماکن دیدنی استان هرمزگان

1

قلعه پرتغالی‌ها

2

 امامزاده امیر دیوان

3

پارک دلفین‌ها

4

جنگل حرا

5

شهر تاریخی حریره درکیش

6

آب گرم خمیر

7

معبد هندوها

8

غارهای نمکی

9

قلعه شیخ سلطان بندر لنگه

10

 عمارت کلاه فرنگی

11

آب انبار خربز

12

قلعه قشم

13

نیایشگاه میترا

14

چاه پرتقالی ها

15

تپه کولغان قشم

16

قلعه هزاره

17

رود میناب

18

معبدآناهیتا

19

کوه بشاگرد

20

رودخانه جگین

 
 
                     
توصیه های نوروزی نمایندگان استان هرمزگان
 

نماینده

جاذبه های گردشگری

منصورآرامی

نماینده بندرعباس،قشم، ابوموسی،حاجی‌آباد و خمیر در مجلس

1-قلعه پرتغالی‌ها، کشتی به گِل نشسته، پارک دلفین‌ها، جنگل حرا

2-کوه گنو،چشمه‌های آبگرم گنو،خورگو،نیان،چستانه کوه ذرتو،تپه چاه لرد، قادهار، جنگل کوه شب

 3-سیخوران، بنوزاکین،غار و آبشار سرخاء،جنگلهای کوهشاه،منطقه بخوان و چشمه آبگرم تیربوئیه

ابوالقاسم جراره

نماینده  بندرعباس، قشم،حاجی‌آباد، ابوموسی و خمیر در مجلس

1-سواحل دریای خلیج فارس، سواحل مکران، جنگلهای حراء

2- آب گرم خمیر،آب درمانی گنو،غارهای نمکی،معبد هندوها

 3-"هرمز" به عنوان یک جزیره مهم و استرتژیک به لحاظ سیاسی و جغرافیایی

 هاشمی نخل ابراهیمی

 نماینده میناب، رودان، جاسک،سیریک و بشاگرد در مجلس

1-امامزاده سلطان‌محمد در رودان

2-منطقه جاسک و بندرگاه آن

3-سواحل سیریک، و باغهای رودان

 
درهمین راستا خبرگزاری خانه ملت گفتگوهایی با نمایندگان استان هرمزگان درمجلس انجام داده که در ادامه می خوانید.

هرمزگان از لحاظ جاذبه‌های طبیعی و تجاری غنی است

عضوکمیسیون عمران مجلس با اشاره به فروانی جاذبه‌های طبیعی گردشگری در استان هرمزگان بیان کرد: جاذبه‌های طبیعی گردشگری استان هرمزگان، تحت‌الشعاع جاذبه‌های تجاری قرار گرفته است.

منصور آرامی درگفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جاذبه‌های گردشگری حوزه انتخابیه خود گفت: نقاط گردشگری بسیار خوبی همچون قلعه پرتغالی‌ها، کشتی به گِل نشسته، پارک دلفین‌ها، جنگل حرا و امثالهم در شهرهای بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر وجود دارد و این جاذبه‌ها، توریست‌های بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند.

                     

 نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی افزود: بیشترین مسافران استان هرمزگان در ایام عید به نقاط بندری و جزیره‌ای به‌ویژه جزیره کیش سر می‌زنند؛ اما علاوه بر ابعاد تجاری،‌ جاذبه‌های طبیعی فروانی نیز در بخشهای مختلف این شهرها قرار دارد.

وی خواستار حمایت سازمانهای مربوطه بخصوص سازمان گردشگری از نقاط گردشگری حوزه انتخابیه خود شد و تصریح کرد: این استان مناطق گردشگردی فراوان دارد، اگرچه ستاد تسهیلات نوروزی برای اسکان و پذیرایی از گردشگران تلاش‌هایی کرده، اما پاسخگوی خوبی برای گردشگران و مهمانان نبوده و حمایت مورد نظر،‌ تاکنون اتفاق نیفتاده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس از کوه گنو،چشمه‌های آبگرم گنو، خورگو، نیان، چستانه، کوه ذرتو، تپه چاه لرد، قادهار، جنگل کوه شب، سیخوران، بنوزاکین، غار و آبشار سرخاء، جنگلهای کوهشاه، منطقه بخوان و چشمه آبگرم تیربوئیه به عنوان جاذبه‌های طبیعی گردشگری حوزه انتخابیه خود نام برد.

هفتاد نوع خاک رنگی در جزیره هرمز از جاذبه‌های گردشگری هرمزگان

عضومجمع نمایندگان استان هرمزگان درمجلس با اشاره به جاذبه‌های زیست محیطی این استان برای جذب گردشگر،‌ بیان کرد:جزیره هرمز ضمن اهمیت به عنوان یک جزیره مهم و استرتژیک به لحاظ سیاسی و جغرافیایی، بیش از هفتاد نوع خاک رنگی دارد.

ابوالقاسم جراره درگفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان گفت: شهرهای بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و خمیر به دلیل برخورداری از جاذبه‌های زیست محیطی و نعمت‌های خدادادی، ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر در کشور دارد.

نماینده مردم بندرعباس،قشم، حاجی‌آباد،ابوموسی و خمیر در مجلس شورای اسلامی افزود: سواحل دریای خلیج فارس، سواحل مکران، جنگلهای حراء، آب گرم خمیر، آب درمانی گنو، غارهای نمکی، معبد هندوها، قلعه پرتغالی‌ها و بسیاری جاذبه‌های دیگر که در در دنیا کم نظیر است، باعث شده استان هرمزگان برای گردشگر جذاب باشد.

وی بیان کرد: جزیره هرمز ضمن اهمیت به عنوان یک جزیره مهم و استرتژیک به لحاظ سیاسی و جغرافیایی، بیش از هفتاد نوع خاک رنگی دارد که در ایران بی‌نظیر است و اخیرا نیز پروژه بزرگترین فرش خاکی دنیا با بیش از هفتاد نوع خاک رنگی در آنجا اجرا شد.

جراره حوزه انتخابیه خود را از نظر گردشگری طبیعی بسیار بکر توصیف کرد و افزود: به دلیل وجود دو جزیره منطقه آزاد در استان هرمزگان، نگاه مردم به این منطقه بیشتر تجاری شده و به عنوان یک بازار مصرف به سراغ آن می‌آیند.

                     

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه زیرساخت‌های اصولی برای جذب گردشگر در استان هرمزگان فراهم نشده، ادامه داد: اگرچه این منطقه، تجاری تعریف شده ولی حتی زیرساخت‌های تجاری نیز برای آن فراهم نشده، در حالی‌که توجه به همین حوزه نیز می‌توانست زیربنایی برای توسعه گردشگری و توریست باشد.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر نگاه عمیقی به استان هرمزگان از نظر صنعتی، تجاری و یا گردشگری وجود داشته باشد،‌ می‌تواند فضای خوبی در درآمدزایی ایجاد کند و سرمایه هنگفتی  از نظر ایجاد اشتغال یا درآمدزایی برای کشور حاصل شود.

امامزاده سلطان‌محمد در رودان هر ساله دومیلیون گردشگر سیاحتی و زیارتی دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به جاذبه‌های گردشگری شهرهای میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد،‌حوزه انتخابیه خود را دارای ظرفیت بالقوه گردشگری خواند.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت به جاذبه‌های گردشگری حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: شهرهای میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در فصل بهار شرایط بسیار خوب آب و هوایی دارد و بارندگی‌های اخیر نیز دشت، کوهها و باغهای منطقه را سرسبز کرده است.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی افزود: فرمانداری این شهرها،‌ سعی در فراهم ساختن امکانات برای پذیرش گردشگران داشته‌اند؛‌ فضای پارک‌ها تجهیز شده، اماکن اقامتی برای پذیرش مهمان نوروزی مهیا شده و اقامتگاه‌های دائمی همچون هتل‌ها، مهمانسراها و مسافرخانه‌ها آماده پذیرایی از مسافران هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: امکانات بنادر و شهرهای ساحلی برای ارائه خدمات به مردم و اسکان مسافران تجیهز شده و زیارتگاه‌هایی که جنبه تفریحی و گردشگری دارد مانند امامزاده سید سلطان محمد در شهرستان رودان نیز که هر ساله دو میلیون گردشگر سیاحتی و زیارتی دارد، آماده پذیرش مسافران است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه ظرفیت گردشگری به صورت بالقوه در حوزه انتخابیه وی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: امسال نیز گردشگران داخلی منطقه جاسک و بندرگاه آن، سواحل سیریک، و باغهای رودان را به عنوان گزینه گردشگری خود انتخاب کنند./

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet