هدر موبایل
1392/12/14 10:09:13
سرویس اقتصادی
نعمتی:

تورم ناشی از پرداخت نقدی یارانه ها قابل تحمل تر از صف های طولانی سبد کالاست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه اگر دولت به جای سبد کالا، پول نقد در اختیار مردم می گذاشت ب شاهد صفهای طولانی نبودیم، افزود: هر ساله در اسفند ماه شاهد افزایش نرخ تورم هستیم و این افزایش بهتراز تشکیل صف های طولانی برای دریافت چند قلم کالا است.
تورم ناشی از پرداخت نقدی یارانه ها قابل تحمل تر از صف های طولانی سبد کالاست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه اگر دولت به جای سبد کالا، پول نقد در اختیار مردم می گذاشت ب شاهد صفهای طولانی نبودیم، افزود: هر ساله در اسفند ماه شاهد افزایش نرخ تورم هستیم و این افزایش بهتراز تشکیل صف های طولانی برای دریافت چند قلم کالا است. https://cdn.icana.ir/d/019/43332.jpg تورم,ناشی,از,پرداخت,نقدی,یارانه,ها,قابل,تحمل,تر,از,صف,های,طولانی,سبد,کالاست Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با دلیل افزایش نرخ تخم مرغ در بازار گفت: متاسفانه نهاده های دامی و خوراک مرغ به اندازه کافی به تولیدکنندگان نرسید و باعث شد که آنها قادر به تولید تخم مرغ به میزان نیاز نباشند.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح توزیع سبد کالا وبا اشاره به ایرادات آن، اظهار داشت: در توزیع سبد کالا متاسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت اشتباه بزرگی را مرتکب شد  و اکنون شاهد تکرار این اشتباه از سوی وزارت رفاه، کار و امور اجتماعی هستیم.

وی با طرح این سوال که چه دلیلی وجود دارد مردم سبد کالا دریافت کنند،بیان داشت: می توان پول محصولات موجود در سبد کالا را به مردم پرداخت کرد و در مقابل نیز هر شخصی با توجه به نیازی که دارد پول خود را هزینه کند ودلیلی ندارد که به همه یک سبد با کالایی مشخص داده شود و این مشکل قاعدتا باید حل شود.

وی پیشنهاد داد: به عقیده بنده بهتر است مسئولین باردیگر این موضوع را بررسی کرده و اگر ایرادی در این طرح وجود دارد از میانه راه برگردند تا یک مسیر اشتباه را بیهوده سیر نکنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر پول نقد در اختیار مردم قرار گیرد به طور قطع دیگر شاهد صف های طویل نخواهیم بود و این موضوعی است که نیاز به بازنگری دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت کمک نقدی باعث افزایش میزان نقدینگی و تورم نمی شود نیز بیان داشت: تورم هر ساله در اسفند ماه افزایش می یابد، اما این موضوع بازهم بهتراز تشکیل صف های طولانی برای دریافت چند قلم کالا است.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس تصریح کرد: بهترین روش برای اجرای طرح توزیع سبد کالا این است که هدفمندی به صورت خدمات به مردم ارایه شود و مردم به جای پول و کالا از افزایش سطح خدمات بهره مند شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet