هدر موبایل
1392/12/13 21:40:24
سرویس سیاسی

برنامه‌های رئیس مجلس در سفر به آفریقای جنوبی/ دیدار با رئیس جمهور و رئیس مجلس ملی آفریقای جنوبی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دعوت رسمی رؤسای مجالس آفریقای جنوبی و همچنین جمهوری کنگو، فردا در کیپ تاون خواهد بود و عصر پنج شنبه هم مرکز قانونگذاری آفریقای جنوبی را به مقصد برازاویل پایتخت کنگو ترک می کند.
برنامه‌های رئیس مجلس در سفر به آفریقای جنوبی/ دیدار با رئیس جمهور و رئیس مجلس ملی آفریقای جنوبی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دعوت رسمی رؤسای مجالس آفریقای جنوبی و همچنین جمهوری کنگو، فردا در کیپ تاون خواهد بود و عصر پنج شنبه هم مرکز قانونگذاری آفریقای جنوبی را به مقصد برازاویل پایتخت کنگو ترک می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/61985.jpg برنامه‌های,رئیس,مجلس,در,سفر,به,آفریقای,جنوبی/,دیدار,با,رئیس,جمهور,و,رئیس,مجلس,ملی,آفریقای,جنوبی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در نخستین سفر خود به آفریقای جنوبی در کسوت رئیس مجلس شورای اسلامی، از بعدازظهر فردا (چهار‌شنبه 14 اسفند) میهمان مقامات آفریقای جنوبی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر دو روز و نیم خود به آفریقای جنوبی با جاکوب زوما رئیس جمهور، مکس سیسولو رئیس مجلس ملی، یوهانس ماهلانگو رئیس مجلس شورای ملی استانی آفریقای جنوبی دیدار و درباره روابط دوجانبه، روابط پارلمانی ایران و آفریقای جنوبی و مسائل مربوط به آفریقا، منطقه و مسائل بین‌المللی گفت‌وگو می کند.

حضور در جلسه رسمی و علنی مجلس ملی آفریقای جنوبی حین پاسخگویی معاون رئیس جمهور به سوالات نمایندگان و معرفی رسمی رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در این جلسه، از دیگر برنامه های لاریجانی در سفر به آفریقای جنوبی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران عصر روز چهارشنبه پس از بازدید از موزه برده داری کیپ تاون در ضیافت رسمی شام که از طرف رئیس مجلس ملی آفریقای جنوبی تدارک شده است شرکت می کند.

بر اساس این گزارش، آفریقای جنوبی 9 استان دارد که پرتوریا، پایتخت سیاسی ، کیپ تاون مرکز قانونگذاری و بلوم فونتین مرکز قضایی آن است. دادگاه قانون اساسی این کشور هم در ژوهانسبورگ قرار دارد که مرکز اقتصادی آفریقای جنوبی به شمار می رود.

مجالس قانون گذاری آفریقای جنوبی از مجمع ملی 400 نفره تشکیل شده است و مجلس شورای ملی استانی آن هم 90 عضو دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه همچنین ساعت 11 صبح روز پنج شنبه، فرودگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی را به مقصد فرودگاه برازاویل پایتخت جمهوری کنگو ترک می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روز و نیم خود به کنگو با مقامات عالی رتبه این کشور دیدار و راجع به مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به رایزنی می پردازد.

رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت پارلمانی همراه عصر روز جمعه (16 اسفند) به تهران باز می‌گردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet