هدر موبایل
1392/12/14 12:04:54
سرویس سیاسی
رحماندوست با اشاره به اهانت‌های "کری" به مردم ایران در آی‌پک:

دستگاه دیپلماسی به جنگ لفظی آمریکایی‌ها پاسخ دهد/ در مقابل کفار "اشداء علیهم" باشیم

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره اهانت های آشکار وزیر امور خارجه در اجلاس آی پک، گفت: دستگاه دیپلماسی باید با این جنگ لفظی آمریکایی‌ها مقابله به مثل کند.
دستگاه دیپلماسی به جنگ لفظی آمریکایی‌ها پاسخ دهد/ در مقابل کفار "اشداء علیهم" باشیم عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره اهانت های آشکار وزیر امور خارجه در اجلاس آی پک، گفت: دستگاه دیپلماسی باید با این جنگ لفظی آمریکایی‌ها مقابله به مثل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43766.jpg دستگاه,دیپلماسی,به,جنگ,لفظی,آمریکایی‌ها,پاسخ,دهد/,در,مقابل,کفار,"اشداء,علیهم",باشیم Icana

مجتبی رحماندوست در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات و اهانت های اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در جمع لابی صهیونیستی آمریکا (آی پک)، گفت: بیان مکرر جمله همه گزینه ها روی میز است نشان دهنده نفهمی مقامات آمریکایی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گونه اظهارات مقامات آمریکایی، مانند فردی است که تازه زبان خارجی آموخته و مدام کلمات اندکی را که فراگرفته، تکرار می کند، ادامه داد: جان کری و اوباما از ترس اینکه مبادا دو کلمه گزینه و میز را که اخیرا یاد گرفته اند، فراموششان شود، تکرار می کنند تا بگویند ما هم بلدیم درباره مسائل سیاست خارجی اظهار نظر کنیم.

وی با بیان اینکه این دسته از مقامات آمریکایی کاری به این ندارند که طرف مقابل آنها، ایران است یا روسیه یا کشوری دیگر، افزود: وزیر خارجه و رئیس جمهور آمریکا در "ادبیات چارواداری" خود آنقدر کلمات گزینه و میز را استفاده می کنند تا این کلماتی که تازه یاد گرفته اند، یادشان نرود؛ آنها اگر می فهمیدند، این کلمات را به کار نمی بردند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تکرار عبارت "مصرف داخلی دارد" مقامات دستگاه دیپلماسی کشورمان در برابر یاوه گویی های آمریکایی ها، تصریح کرد: درست است که در فرهنگ اسلامی ما، به خویشتن داری و "رحماء بینهم" توصیه شده؛ اما این توصیه نسبت به خودی ها و مسلمانان است؛ وگرنه در برابر کفار باید اشداء علیهم باشیم.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه توجیه مصرف داخلی آمریکا داشتن اظهارات مقامات آمریکایی از سوی دستگاه دیپلماسی، به معنی عقب نشینی در برابر جنگ لفظی غرب است، گفت: مؤمن باید در برابر ظلم کفار، به اندازه خود آنها پاسخگو باشد؛ ما نمی گوییم که جنگ لفظی آمریکایی را باید با جنگ فیزیکی پاسخ داد؛ اما باید به اندازه همان اهانت های لفظی، پاسخ کفار داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet