هدر موبایل
1392/12/14 13:14:53
سرویس اجتماعی
رستمیان:

پُرکردن و ترمیم روت‌کانال‌ها باید مشمول بیمه شوند/ کشیدن دندان ساختار دندان‌ها را به هم می‌ریزد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از اینکه نباید تنها کشیدن دندان یا جرم‌گیری تحت پوشش بیمه قرار گیرند،‌ گفت: پُرکردن دندان یا ترمیم روت‌کانال‌ها در اصلاح دندان‌ امری ضروری است و اگر مشمول بیمه قرار گیرند، بیمار را به سمت کشیدن دندان نمی‌کشاند.
پُرکردن و ترمیم روت‌کانال‌ها باید مشمول بیمه شوند/ کشیدن دندان ساختار دندان‌ها را به هم می‌ریزد نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از اینکه نباید تنها کشیدن دندان یا جرم‌گیری تحت پوشش بیمه قرار گیرند،‌ گفت: پُرکردن دندان یا ترمیم روت‌کانال‌ها در اصلاح دندان‌ امری ضروری است و اگر مشمول بیمه قرار گیرند، بیمار را به سمت کشیدن دندان نمی‌کشاند. https://cdn.icana.ir/d/019/46302.jpg پُرکردن,و,ترمیم,روت‌کانال‌ها,باید,مشمول,بیمه,شوند/,کشیدن,دندان,ساختار,دندان‌ها,را,به,هم,می‌ریزد Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت‌ درباره بیمه شدن خدمات دندان‌پزشکی افزود: اصل بیمه شدن خدمات دندان‌پزشکی اقدام مثبتی است اما لازم است تا بخش مهمی از درمان دندان مشمول حمایت‌های بیمه‌ای شوند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری بیمه شدن معاینه و طرح درمان، جرم گیری و بروساژ، رادیوگرافی و کشیدن دندان دائمی و عقل ادامه داد: خدماتی که قرار است در دندان‌پزشکی زیر پوشش بیمه قرار گیرند مشکلی زیادی از بیمارانی که از دندان درد رنج می‌برند را رفع نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم‌ تصریح کرد:‌ بدون‌شک کشیدن دندان باعث می‌شود تا ساختار دندان به هم بریزد این در حالی است که لازم است پُرکردن یا روت‌کانال‌ها در درمان دندان زیر چتر حمایتی بیمه قرار گیرند.

رستمیان، با بیان اینکه پُرکردن دندان یا ترمیم روت‌کانال‌ها برای زیبایی انجام نمی‌گیرد، تاکید کرد: بدیهی است اگر بتوان پُرکردن دندان یا ترمیم روت‌کانال‌ها را به بیمه شدن معاینه و طرح درمان، جرم گیری و بروساژ، رادیوگرافی و کشیدن دندان دائمی و عقل اضافه کنیم کشیدن دندان نیز کاهش می‌یابد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به افزایش بودجه حوزه سلامت گفت: هزینه کردن در بهداشت و درمان به نفع کشور است و در شرایط کنونی بهتر است که با هدف‌گذاری دقیق اولویت‌ها را به درستی مدنظر قرار داد.

لازم به ذکر است پیش از این؛ با موافقت دولت و در راستای بهبود وضعیت سلامت دهان و دندان قرار استخدمات دندانپزشکی مشمول تعهدات بیمه پایه سازمانهای بیمه‌گر قرار گیرد.

بر این اساس، معاینه و طرح درمان، جرم گیری و بروساژ، رادیوگرافی و کشیدن دندان دائمی و عقل ویژه جمعیت بالای 14 سال مشمول بیمه قرار خواهند گرفت./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet