هدر موبایل
1392/12/14 11:02:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
توکلی:

نظارت مسوولان بر بازار شب عید، مانع گران‌فروشی می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های ذی‌ربط هشدار داد که در تنظیم بازار شب عید اهتمام جدی بورزند تا از گران‌فروشی و سوءاستفاده برخی که منتظر آشفتگی در بازار هستند، ‌جلوگیری شود.
نظارت مسوولان بر بازار شب عید، مانع گران‌فروشی می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های ذی‌ربط هشدار داد که در تنظیم بازار شب عید اهتمام جدی بورزند تا از گران‌فروشی و سوءاستفاده برخی که منتظر آشفتگی در بازار هستند، ‌جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/55138.jpg نظارت,مسوولان,بر,بازار,شب,عید،,مانع,گران‌فروشی,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛محمد تقی توکلی توضیح داد:برای جلوگیری از چنین وضعیتی نحوه توزیع و توزیع مناسب اهمیت بالایی دارد. همچنین باید نظارت طوری انجام شود که مردم با خیال راحت بتوانند اقلام مورد نیاز خود را در میادین میوه و تره بار تهیه کنند.

وی ادامه داد: البته یکی از مسئولان در اظهاراتی گفته است از نظر تامین میوه شب عید مشکلی نداریم و حتی گفته‌اند که 70، 80 درصد میوه مورد نیاز را از قبل انبار کرده‌ایم و برفی که در شمال آمد نمی‌تواند مشکل چندانی ایجاد کند و باقیمانده آن تاثیر چندانی روی بازار نخواهد داشت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: شب عید یکی از مناسبت‌های بزرگ کشور ماست که مصرف میوه بالا می‌رود و چون تقاضا بالا می‌رود، امکان دارد جو روانی برای افزایش قیمت محصولات ایجاد شود. منتهی ما نباید اجازه دهیم که دلالان و یا کسانی که خود را برای شب عید آماده کرده‌اند از این زمینه برای سودجویی استفاده کنند.

توکلی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید خود را به شدت تجهیز و خیال مردم را راحت کنند همچنین نظارت خوبی داشته باشد تا توزیع با برنامه و براساس نیازهای هر منطقه انجام شود. اگر مدیریت و نظارت خوبی اعمال شود و همچنین آموزشی نیز برای کسبه برای چگونگی ارتباط با مردم برگزار شود، مشکل ایجاد نخواهد شد چون دولت هم برای مدیریت، آمادگی دارد و اعلام کرده است که مشکلی برای تامین میوه شب عید ندارد به همین دلیل مشکل در اینجا این است که کارگزاران و ناظرین کارشان را خوب انجام دهند که اگر این اتفاق بیفتد، مشکلی پیش نخواهد آمد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان تاکید کرد که اگر نظارت کافی روی نحوه توزیع میوه شب عید وجود نداشته باشد، ممکن است با همان مشکلات، گرانی‌ها و آشفتگی‌هایی که در سال‌های قبل وجود داشت مواجه شویم.

وی افزود: مسئولین باید پای کار حضور داشته باشند. این مسئولین باید جلساتی با صنوف و بازار داشته باشند تا این مساله مدیریت و کنترل شود.

توکلی در پایان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید از تجربه سال‌های گذشته استفاده و نقاط ضعف را برطرف کند تا نگرانی مردم نیز از بابت گرانی میوه در شب عید برطرف شود؛ مسئولین اعلام کرده‌اند که میوه به مقدار کافی برای پوشش بازار داریم در نتیجه مدیریت و نظارت است که در اینجا اهمیت بالایی پیدا می‌کند./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet