هدر موبایل
1392/12/14 16:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی ثانی:

خلق حماسه سیاسی توسط مردم از رجزخوانی‌های آمریکا کاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حماسه سیاسی مردم از رجز خوانی آمریکا کاست.
خلق حماسه سیاسی توسط مردم از رجزخوانی‌های آمریکا کاست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حماسه سیاسی مردم از رجز خوانی آمریکا کاست. https://cdn.icana.ir/d/019/43141.jpg خلق,حماسه,سیاسی,توسط,مردم,از,رجزخوانی‌های,آمریکا,کاست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛محمدرضا محسنی ثانی،با اشاره به نامگذاری سال 92 تحت عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» توسط مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد:از همان اوایل که این نام در کنار مضجع شریف حضرت رضا(ع) مطرح شد مورد عمل و استقبال مردم قرار گرفت، در ابتدای سال و در انتخابات 24 خرداد ماه 92 و همچنین در راهپیمایی شکوهمند 22 بهمن امسال شاهد تحقق حماسه سیاسی از سوی مردم بودیم.

وی اضافه کرد:حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باعث شد که ایران با اقتدار و قوت بیشتری پای میز مذاکره بنشینند، این حضور حماسی که همزمان با رایزنی‌های سیاسی و توافق با کشورهای 1+5 بود، بر رجزخوانی آمریکا و هم‌پیمانانش که فرصت چانه‌زنی بیشتری داشتند، تاثیر گذار بود.

محسنی‌ثانی خاطرنشان کرد:حماسه حضور مردم در 22 بهمن ماه معنا و مفهوم دیگری نیز داشت و توانست پشتیبانی به نظام جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره کننده را نشان دهد.

این عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به حماسه اقتصادی اشاره کرد وافزود: از افزایش قیمت‌ها و تورم مقداری کاسته شد، این امر و بازگشت ثبات و آرامش به بخش‌های مختلف اقتصاد امیدوار کننده است، زیرا مردم از نگرانی‌های روزانه برای افزایش قیمت‌ها در فشار و مضیقه بودند، همین که مقداری از شدت افزایش قیمت‌ها کاسته شد می‌تواند به عنوان یک گامی در جهت حماسه اقتصادی به شمار رود و آغاز به کار این حماسه را نشان دهد.
وی به رشد اقتصادی در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: متاسفانه وضعیت ما در خصوص رشد اقتصادی منفی بوده است، هر چند که این عدد به سمت صفر تمایل پیدا کرد اما امیدواریم که به رشد 2 و یا 3 درصد برسد که در این صورت می‌توان گفت میزانی از حماسه اقتصادی برآورده شده است. /

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet