ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/12/14 12:51:26
سرویس اجتماعی
هروی:

نگاه کاسب‌کارانه هتل‌داران به مسافران نوروزی/ سازمان میراث فرهنگی ورود کند

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با انتقاد از نبود بازنگری در قوانین مربوط به هتل‌داران، گفت: متاسفانه در چندسال اخیر سازمان میراث فرهنگی وارد فضای سیاسی شده و کمتر توانسته به بازنگری در قوانین و تدوین آیین‌نامه‌های مربوط به هتل‌داران بپردازد.
نگاه کاسب‌کارانه هتل‌داران به مسافران نوروزی/ سازمان میراث فرهنگی ورود کند رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با انتقاد از نبود بازنگری در قوانین مربوط به هتل‌داران، گفت: متاسفانه در چندسال اخیر سازمان میراث فرهنگی وارد فضای سیاسی شده و کمتر توانسته به بازنگری در قوانین و تدوین آیین‌نامه‌های مربوط به هتل‌داران بپردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/53347.jpg نگاه,کاسب‌کارانه,هتل‌داران,به,مسافران,نوروزی/,سازمان,میراث,فرهنگی,ورود,کند Icana

جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت‌ با انتقاد از افزایش قیمت هتل‌ها و تورهای گردشگری در ایام نوروز افزود: متاسفانه به دلیل نبود برنامه‌ریزی درست در مقاطعی از زمان سال شاهد افزایش نرخ هتل‌ها و تورهای گردشگری هستیم به گونه‌ای که خیلی از افراد قادر به استفاده از خدمات ارایه شده برای سفرهای نوروزی نیستند.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی باید بحث بیمه‌ای مراکز اقامتی را در نظر گیرد زیرا در این صورت دستگاه‌های بیمه‌گر تضمین کننده امنیت شغلی هتل‌داران می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم‌ تصریح کرد: به طور حتم اگر بیمه‌ها را فعال کنیم هتل‌دار وادار نخواهد شد تا کمبود مالی یکساله خود را از جیب مسافران نوروزی تامین کنند.

هروی با انتقاد از اینکه در چندسال اخیر در گردشگری و توسعه آن درجا زده‌ایم، درباره لزوم بازنگری در قوانین،‌ افزود: در این میان لازم است تا قوانین مربوط به هتل‌‌ها و تورهای داخلی و خارجی مورد بازنگری قرار گیرند تا بسیاری از مشکلات هتل‌داران از میان برداشته شود.

وی از عملکرد سازمان میراث فرهنگی در چند سال گذشته انتقاد کرد و گفت: این سازمان به جای تبیین آیین‌نامه‌های لازم،‌ بیشتر به مسایل سیاسی پرداخته است درحالی که سازمان میراث فرهنگی باید با پرهیز از سیاسی کاری زمینه تدوین آیین نامه‌های هتل‌داری را فراهم کند تا هم هتل‌داران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را از مقوله فراری ندهند و هم مسافران به دلیل افزایش قیمت تورها و هتل‌ها متواری نشوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: متاسفانه ما در بحث هتل‌داری و پذیرایی از مسافران نیز اقدامات اساسی را انجام ندادیم و همواره نگاه ما به مسافران نوروزی کاسب‌کارانه بوده به همین سبب در ایام نوروز بسیاری از هتل‌داران درپی خالی کردن جیب مسافران نوروزی هستند.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی‌ با تاکید بر اینکه بی‌توجهی به توسعه گردشگری منجر به توجه مسافران به گردشگری خارج از کشور می‌شود، گفت: به طور حتم از مواردی که می‌توان در اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار داد توجه به مقوله گردشگری است که می‌تواند منجر به ورود بسیاری از گردشگران خارجی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet