هدر موبایل
1392/12/14 13:34:06
سرویس اقتصادی
در گفت و گو با خانه ملت مطرح شد:

دغدغه های رییس پارلمان بخش خصوصی در فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها

رئیس پارلمان بخش خصوصی گفت: در اجرای مرحله دو هدفمندسازی یارانه‌ها باید شیب افزایش قیمت حامل های انرژی ملایم باشد تا شوک اقتصادی جدیدی به کشور وارد نشود.
دغدغه های رییس پارلمان بخش خصوصی در فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها رئیس پارلمان بخش خصوصی گفت: در اجرای مرحله دو هدفمندسازی یارانه‌ها باید شیب افزایش قیمت حامل های انرژی ملایم باشد تا شوک اقتصادی جدیدی به کشور وارد نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/63214.jpg دغدغه,های,رییس,پارلمان,بخش,خصوصی,در,فاز,دوم,هدفمند,سازی,یارانه,ها Icana

غلامحسین شافعی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: باید پذیرفت در اجرای مرحله اول هدفمندسازی یارانه‌ها به بخش تولید کشور ستم شد و حمایت‌هایی که مقرر شده بود از بخش تولید به عمل آید اجرایی نشد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: در اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها باید حمایت‌ها و کمک‌های عملی از بخش تولید کشور صورت بگیرد و 10 هزار میلیارد تومان کمکی که برای حمایت از بخش تولید مقرر شده است به این بخش اختصاص یابد.

وی افزود: در اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها باید تولید بر مصرف مقدم باشد به دلیل اینکه با تولید مناسب می‌توان شرایط مطلوب را برای مصرف کنندگان نیز فراهم ‌کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: اتاق بازرگانی در قالب بیانیه‌ای دغدغه‌های خود را مطرح کرده است بنابراین در افزایش قیمت حامل‌های انرژی باید دقت خاصی اعمال شود.

وی گفت: قیمت حامل‌های انرژی باید با شیب ملایمی افزایش پیدا کند تا بخش تولید کشور با شوک جدیدی روبرو نشود.

شافعی ادامه داد: بخش تولید و صنعت کشور به ترمیم نیاز دارد و باید اجازه داد بازیابی اساسی در این بخش صورت بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران یادآور شد: البته قیمت بنزین برای مصرف کننده‌هایی که در این بخش اسراف می‌کنند باید به صورت تصاعدی افزایش یابد به طور مثال اگر خانواده ای 5 ماشین شخصی دارد لزومی ندارد بنزین مازاد بر سهمیه او با قیمت ارزان ارائه شود.

این فعال بخش خصوصی افزود: اما نباید فراموش کرد که تعیین نرخ مناسب برای بنزین در بخش تولید می‌تواند در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی تاثیرگذار باشد. بنابراین باید در تعیین قیمت بنزین و گازوئیل و حتی گاز مصرفی واحدهای تولیدی تاملی صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet