هدر موبایل
1392/12/14 13:29:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سعیدی:

وظایف قوا در اجرای اقتصاد مقاومتی به یک برنامه مدون تبدیل شود

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی وظایف هریک از قوا باید به برنامه تبدیل شود، چراکه اگر این سیاست‌ها به برنامه تبدیل نشوند، به مشکلات سندچشم‌انداز گرفتار خواهند شد.
وظایف قوا در اجرای اقتصاد مقاومتی به یک برنامه مدون تبدیل شود نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی وظایف هریک از قوا باید به برنامه تبدیل شود، چراکه اگر این سیاست‌ها به برنامه تبدیل نشوند، به مشکلات سندچشم‌انداز گرفتار خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/44059.jpg وظایف,قوا,در,اجرای,اقتصاد,مقاومتی,به,یک,برنامه,مدون,تبدیل,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به لزوم پیگیری سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: قوای سه‌گانه کشورمان باید در روشی که در ارتباط با اسناد بالادستی نظام داشتند، تجدیدنظر کنند و برای تحقق و عملیاتی شدن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی با تجهیز تمامی امکانات و بسیج نیروی انسانی اقدام کنند.

وی ادامه داد: برای اجرایی شدن این سیاست‌ها باید وظایف هریک از قوا مشخص شده و به برنامه تبدیل شوند، چراکه اگر این سیاست‌ها به برنامه تبدیل نشوند و گام‌های اساسی و زمان‌بندی اجرای آن را تعریف نکنیم، این موضوع هم به گرفتاری‌های سندچشم‌انداز دچار می‌شود. این سند سال‌هاست ابلاغ شده، اما هنوز یک ارزیابی درست از روند اجرایی شدن آن و پیشرفت‌هایی که حاصل شده، نداریم.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف تعیین شده در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیاز به برنامه‌ریزی داریم، تصریح کرد: قوای سه‌گانه باید این واقعیت را بپذیرند که ما علاوه بر جنگ علمی و فرهنگی، با جنگ اقتصادی هم مواجهیم که این جنگ تمام عیار سازوکارهای خود را می‌طلبد؛ به عنوان مثال ما در دوران دفاع مقدس که جنگ نظامی بود، برای مدیریت آن قرارگاه خاتم الانبیاء و ستادهای پشتیبانی را تشکیل دادیم، لذا اکنون نیز که با مشکلات بسیار زیادی در عرصه اقتصاد مواجهیم باید به دنبال مدیریت آن باشیم.
 
* تشکیل ستادی برای شناسایی مشکلات اقتصادی
 
سعیدی افزود: متاسفانه در اقتصاد کشور با مشکلاتی روبرو هستیم که این مشکلات راه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ناهموار کرده است بنابراین باید نسبت به شناسایی این موانع اقدام کنیم و سپس برای حل آنها نسخه منطقی نوشت که تشکیل یک ستاد یا قرارگاه در سطح کشور و استان‌ها برای شناسایی نقطه به نقطه مشکلات اقتصادی مفید است.
 
وی برهمین اساس گفت: ما باید سازوکاری برای شناسایی مشکلات کشور در زمینه اقتصادی فراهم کنیم تا ببینم در چه شرایطی قرار داریم و مشکلات پیش‌روی ما چیست و سپس تصمیمات منطقی و اقتضایی اتخاذ کنیم که تشکیل قرارگاهی برای این موضع بسیار راه‌گشاست. همچنین برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیاز به فرهنگ‌سازی داریم و باید نسبت به ایجاد تغییر در سبک زندگی و ذائقه مردم اقدام کنیم، چراکه این عوامل می‌تواند زیرساختی برای مواجهه با جهاد اقتصادی و پس از آن اقتصاد مقاومتی باشد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet