خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/14 13:40:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحیم زارع:

در لایحه‌ی جامع مالیات‌های مستقیم از نظرات دولت فعلی و قبلی استفاده شده است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در لایحه‌ی جامع اصلاح مالیات‌های مستقیم که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، ازنظرات دولت فعلی و قبلی استفاده شد.
در لایحه‌ی جامع مالیات‌های مستقیم از نظرات دولت فعلی و قبلی استفاده شده است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در لایحه‌ی جامع اصلاح مالیات‌های مستقیم که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، ازنظرات دولت فعلی و قبلی استفاده شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51924.jpg در,لایحه‌ی,جامع,مالیات‌های,مستقیم,از,نظرات,دولت,فعلی,و,قبلی,استفاده,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛رحیم زارع،اظهارکرد: لایحه‌ی فعلی از آبان ماه سال 91 برای بررسی و تصویب به کمیسیون اقتصادی ارائه شد و در جریان رسیدگی آن کمیسیون جلسات متعددی را با متخصصان و صاحبنظران و کارشناسان بخش دولتی و خصوصی برگزار کرد.همچنین نظرات کمیسیون‌های تخصصی را نیز مورد بررسی قرار داد و در نهایت بعد از رسیدگی آن را تقدیم هیات رئیسه کرد.

وی با اشاره به برخی از اظهارنظر‌ها در وزارت راه و مسکن و شهرسازی در مورد لزوم توجه بیشتر به نظرات این وزارت‌خانه در موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: در جریان این لایحه کمیسیون عمران و کارشناسان وزارت خانه‌های مرتبط در دولت نظرات خود را ارائه کردند و این فرصت برای وزارت راه و شهرسازی نیز وجود داشته است. اما اگر هنوز بحثی باقی مانده است این آمادگی وجود دارد که پیشنهادات وزارت‌خانه‌ها در جریان رسیدگی در صحن علنی بررسی شود.
 
این عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: موضوع اخذ مالیات از منازل خالی از جهات مختلفی مثبت و موثر خواهد بود و فعلا منازل مسکونی در این طرح دعوت به پرداخت مالیات شدند. اما برای انجام آن لازم است همکاری‌های گسترده‌ای از سوی سازمان ثبت و وزارت صنعت و معدن وتجارت و سازمان امور مالیاتی انجام شود تا با جمع آوری اطلاعات کامل این تصمیم عملی شود.
 
زارع در پایان تاکید کرد: همانطور که گفته شد منازل مسکونی خالی ملزم به پرداخت مالیات شدند و هنوز تصمیمی درمورد واحدهای تجاری و مغازه‌ها گرفته نشده است. اما شاید با جمع آوری اطلاعات و برنامه‌ریزی کامل درآینده شاهد تصمیم‌گیری در مورد ملک‌های تجاری نیز باشیم. /
پایان پیام 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet