هدر موبایل
1392/12/14 13:43:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورابراهیمی:

گزارشی از بازگشت ۱ میلیارد دلار پول بلوکه شده به ایران دریافت نکرده‌ایم

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش‌ رسمی از واریز یک میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران به مجلس ارسال نشده است که ما منتظر ارائه گزارش آن از سوی دولت به مجلس هستیم.
گزارشی از بازگشت ۱ میلیارد دلار پول بلوکه شده به ایران دریافت نکرده‌ایم نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش‌ رسمی از واریز یک میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران به مجلس ارسال نشده است که ما منتظر ارائه گزارش آن از سوی دولت به مجلس هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/51930.jpg گزارشی,از,بازگشت,۱,میلیارد,دلار,پول,بلوکه,شده,به,ایران,دریافت,نکرده‌ایم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛محمدرضا پورابراهیمی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش‌های غیر رسمی مبنی بر واریز مبلغ یک میلیون دلار از درآمدهای نفتی بلوکه شده ایران براساس توافق ژنو خبر داد و گفت: گزارش‌های غیر رسمی در این زمینه تاکنون به ما رسیده است، اما هنوز گزارش رسمی از سوی دولت مبنی بر اینکه این مبلغ واریز شده باشد، به مجلس ارائه نشده است که منتظریم این کار از سوی دولت انجام شود.

وی در ادامه به تشکیل جلسه‌ای در کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد بررسی اموال بلوکه شده ایران در اثر تحریم‌های ظالمانه غرب اشاره کرد و افزود: قرار است هفته آینده جلسه‌ای در این زمینه در کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل دهیم تا میزان دارایی‌های بلوکه شده ایران و نحوه واریز آن‌ها را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.
 
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه هنوز گزارش رسمی مبنی بر واریز این میزان از اموال بلوکه شده ایران از سوی آمریکا براساس توافق‌نامه ژنو به مجلس ارسال نشده، ما منتظریم تا این اقدام از سوی دولت انجام شود.
 
گفتنی است؛بر اساس توافق ایران و 5+1، در ازای اقدامات ایران در زمینه هسته‌ای، 5+1 باید تاکنون 1 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران را طی دو قسط 550 و 450 میلیون دلاری، به بانک‌های داخل کشورمان واریز می‌کرد که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون هیچ پولی در این زمینه به داخل ایران نرسیده است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet