خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/14 13:50:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی‌لو :

نگاه به بیرون برای پیشرفت درونی کشور موجب هدررفت نیروهای داخلی کشور می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نگاه به بیرون برای پیشرفت درونی کشور به گسترش تفکرات لیبرالیستی دامن می‌زند و نتایج مطلوبی برای اقتصاد کشور نخواهد داشت.
نگاه به بیرون برای پیشرفت درونی کشور موجب هدررفت نیروهای داخلی کشور می‌شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نگاه به بیرون برای پیشرفت درونی کشور به گسترش تفکرات لیبرالیستی دامن می‌زند و نتایج مطلوبی برای اقتصاد کشور نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/43128.jpg نگاه,به,بیرون,برای,پیشرفت,درونی,کشور,موجب,هدررفت,نیروهای,داخلی,کشور,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازتسنیم؛علی علی‌لو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به نیروها و ظرفیت‌های داخلی کشور مهم‌ترین عامل پیشرفت و مقابله با هرگونه تحریم و تهدیدات بیگانه است، گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب و ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان 2 رکن اساسی اتکا به نیروهای درونی و نیز برون‌گرایی اقتصادی دیده مدنظر قرار گرفته شده است که باید همه مسئولان اجرایی کشور به این نکته توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها که اتکا به بیرون دارند، برون‌گرایی اقتصادی و تکنولوژیکی را تفسیر به رأی‌ می‌کنند، افزود: برون‌گرایی یعنی اینکه باید با اتکا به نیروهای درونی کشور، کیفیت کالاهای تولیدی خودمان را به قدری ارتقا دهیم که در بیرون از مرزها نگاه مثبتی به کالاهای تولیدی ما داشته باشند و بتوانیم جایگاه مطلوبی در بازارهای جهانی برای خود کسب کنیم.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه یکی از منابع درآمدی کشور ما رقابت با رقبای خارجی در تمامی زمینه‌هاست، اظهارداشت: معنای عرض اندام اقتصادی و شکوفایی کشور در بازارهای جهانی این نیست که برای پیشرفت نگاه به بیرون داشته باشیم و ظرفیت‌‌های داخلی را نادیده بگیریم؛ بلکه معنایش این است که با ارتقای سطح کیفی محصولات‌ خود، جایگاه مناسبی را کسب کرده و به رونق تولید و اشتغال در داخل کشور نیز کمک کنیم.
 
علی‌‌لو در ادامه تصریح کرد: برخی در گذشته همواره پیشرفت درونی کشور را با نگاه به بیرون معنی می‌کردند و معتقد بودند که اگر می‌خواهیم در داخل کشور به پیشرفت‌هایی برسیم، باید مرزها را برای واردات باز کرده و به تعبیر خودشان با دنیا از این طریق تعامل داشته باشیم، در صورتی که در آن زمان هم نتایج آن را در کشور دیدیم که به افزایش سطح طبقاتی و به گسترش تفکرات لیبرالیستی منجر شد.
 
** نگاه به بیرون برای پیشرفت درونی موجب هدر رفت نیرهای داخلی کشور می‌شود
 
وی ادامه داد: امروز همه آحاد جامعه از جمله جوانان و نوجوانان 15 و 16 ساله هم می‌دانند که تفکر نگاه به بیرون برای پیشرفت کشور نسخه‌ای منسوخ شده است و باید برای رشد و ارتقای هر چه بیشتر کشورمان، ضمن توجه به بازاهای بیرونی، از ظرفیت‌های درونی نیز استفاده کنیم.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان تفکر نگاه به بیرون برای پیشرفت داخلی را نگاهی ارتجاعی و نسخه‌ای دانست که به افزایش سطح طبقاتی در جامعه منجر شده است، خاطر نشان کرد: دولتمردان و مسئولان اجرایی کشور باید به این نکته توجه جدی داشته باشند که این نگاه قدیمی است و نباید در این برهه زمانی تکرار شود، زیرا ضمن گسترش فاصله طبقاتی در جامعه به هدر رفتن نیروهای درونی کشور نیز منجر می‌شود./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet