هدر موبایل
1392/12/16 10:17:54
سرویس سیاسی
رئیس آفریقای وزارت امور خارجه خبر داد:

نامه‌‌های اعتراضی ظریف به بان‌کی‌مون، دبیران کل OIC و اتحادیه آفریقا

رئیس اداره آفریقای وزارت امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اوج گیری کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی، به دبیران کل سازمان های ملل و همکاری اسلامی و اتحادیه آفریقا نامه اعتراضی نوشت.
نامه‌‌های اعتراضی ظریف به بان‌کی‌مون، دبیران کل OIC و اتحادیه آفریقا رئیس اداره آفریقای وزارت امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اوج گیری کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی، به دبیران کل سازمان های ملل و همکاری اسلامی و اتحادیه آفریقا نامه اعتراضی نوشت. https://cdn.icana.ir/d/019/50166.jpg نامه‌‌های,اعتراضی,ظریف,به,بان‌کی‌مون،,دبیران,کل,OIC,و,اتحادیه,آفریقا Icana

دهقان رئیس اداره دوم اداره کل آفریقای معاونت عربی آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اوج گیری کشتار مسلمانان در جمهوری آفریقای مرکزی از سوی تعدادی از مسیحیان افراطی و شبه نظامی این کشور، گفت: وزارت امور خارجه به شدت پیگیر وضعیت مسلمانان این کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف سفر دکتر لاریجانی به آفریقا، پیگیری کشتار مسلمانان بی گناه در آفریقای مرکزی است، به ارسال بسته کمک های اهدایی کشورمان به این کشور آفریقایی اشاره کرد و افزود: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نامه های جداگانه ای به "بان کی مون"، دبیر کل سازمان ملل متحد، "ایاد مدنی" دبیر کل عربستانی سازمان همکاری اسلامی (OIC) و "جان بینگ" دبیر کل گابونی اتحادیه آفریقا اعتراض خود به کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی را اعلام کرده است.

قابل ذکر است در یک ماه اخیر تعداد زیادی از مسلمانان کشور فقیر آفریقای مرکزی به دست تعدادی از شورشیان و شبه نظامیان مسیحی افراطی کشته می شوند. شدت این نسل کشی به حدی است که گفته می شود در برخی از شهرهای آفریقای مرکزی، حتی یک نفر مسلمان هم زنده نمانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet