هدر موبایل
1392/12/16 09:01:00
سرویس اقتصادی
آرامی مطرح کرد:

واردات معنادار دکل‌های حفاری/ظرفیت صنعت دریایی در طراحی وساخت شناورهای دریایی

نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس با انتقاد از واردات دکل های حفاری دریایی ،گفت: واردات دکل از آفتهایی است که به جان صنعت دریایی کشور و بر خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.
واردات معنادار دکل‌های حفاری/ظرفیت صنعت دریایی در طراحی وساخت شناورهای دریایی نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس با انتقاد از واردات دکل های حفاری دریایی ،گفت: واردات دکل از آفتهایی است که به جان صنعت دریایی کشور و بر خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/44520.jpg واردات,معنادار,دکل‌های,حفاری/ظرفیت,صنعت,دریایی,در,طراحی,وساخت,شناورهای,دریایی Icana

منصور آرامی در واکنش به واردات دکل‏‌های حفاری دریایی توسط یکی از شرکت‌‏های تحت سهام بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که باعث اعتراض انجمن مهندسی دریایی ایران و ارسال نامه ای به رئیس این بنیاد شده است، گفت: این اقدامات آفتی است که به جان صنعت دریایی و  کشتی سازی کشور افتاده است.

نماینده ابوموسی،بندرعباس، حاجی‌آباد،خمیر و قشم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کم توجهی به ظرفیتهای صنایع دریایی از دولت های قبلی وجود داشته و در این دولت هم مشاهده می شود، تاکید کرد: باید رویکرد دولتمردان بر حمایت از صنایع دریایی و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به اینکه با توجه به تاثیر مستقیم صنایع دریایی بر رشد اقتصادی و توسعه کشور، تصریح کرد: مسئولان بر حمایت از این صنعت صحه گذاشته اند اما متاسفانه در عمل خلاف این موضوع اقدام می کنند.

عضوکمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه توانمندی و ظرفیت کامل در زمینه طراحی و ساخت شناورهای دریایی، دکل های حفاری دریایی و هر نوع سازه فرادریایی در کشور وجود دارد، افزود: درراستای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری باید با حمایت از صنعت داخلی، تمام سفارش ها در این زمینه به متخصصان داخلی داده شود.

نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس با اشاره به ظرفیت ساخت کشتی های اقیانوس پیما در کشور، گفت: هزاران نفر در صنعت دریایی کشور به ساخت سازه های بزرگ دریایی و فراساحلی  مشغول هستندو از این راه معیشت خود را تامین می کند، بنابراین با وجود چنین نیروهای توانمندی واردات صنایع دریایی درست و مورد پسند نیست.

آرامی با تاکید بر اینکه باید میدان فعالیت و کار در اختیار متخصصان و مهندسان صنایع دریایی قرارگیرد تا در زمینه طراحی و اجرای این صنایع بهتر عمل کنند، تصریح کرد:  روی آوردن به واردات و نادیده گرفتن این استعدادها باعث تاسف است در حالی که باید این صنایع مورد توجه دولت باشد تا بتوانند با دنیا رقابت کنند.

عضوکمیسیون عمران مجلس با اشاره به خروج میلیونها دلار ارز از کشور به دلیل واردات بدون توجیهی که صورت می گیرد، افزود: بسیاری از تجهیزات و فناوریها در کشور وجود دارد که  تهیه این تجهیزات از داخل هزینه کمتری خواهد داشت بر این اساس این کمیسیون موضوع واردات غیرضروری این صنایع از سوی بنیاد مستضعفان را در دستور کار خود قرارخواهد داد.

 نایب رئیس فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وجود ظرفیتهای بالای صنایع دریایی کشور تاکید کرد:  نگاه ما باید بر حمایت از تولیدات داخل متمرکز باشد بنابراین دستگاه ها و ارگانهای نیازمند به تجهیزات دریایی باید تمام سفارشهای خود را به شرکت های داخلی اعلام کنند و با واردات ارز کشور را خارج نکنند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet