هدر موبایل
1392/12/17 10:18:29
سرویس سیاسی
واکنش نمایندگان به اظهار ات ضد ایرانی مقامات آمریکایی:

سیاست آمریکایی ها بر پایه بلوف سیاسی می چرخد

برخی از اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهار نظرهای ضد ایرانی مقامات آمریکایی گفتند: آمریکایی ها بدانند که دیگر با زبان تهدید و استفاده از ابزار تحریم نمی توانند کار به جایی ببرند و باید شیطنت های خود را کنار بگذارند.
سیاست آمریکایی ها بر پایه بلوف سیاسی می چرخد برخی از اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهار نظرهای ضد ایرانی مقامات آمریکایی گفتند: آمریکایی ها بدانند که دیگر با زبان تهدید و استفاده از ابزار تحریم نمی توانند کار به جایی ببرند و باید شیطنت های خود را کنار بگذارند. https://cdn.icana.ir/d/019/63225.jpg سیاست,آمریکایی,ها,بر,پایه,بلوف,سیاسی,می,چرخد Icana

محمد صالح جوکاردر گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آمریکایی ها در مذاکرات ژنو بدنبال حل مسئله نیستند بلکه بدنبال تامین منافع خود بودند، اظهار کرد: آنها می خواهند تا طرف مقابل را به پذیرش دیدگاه های خود مجبور کنند و این در حالی است که آمریکایی ها ابتدا نقض کننده توافقات ژنو بودند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با توجه به حسن نیتی که داشت، برای اجرای توافقات ژنو پیش قدم شد، تصریح کرد: ما گام های بلندی در راستای اجرای توافقات ژنو برداشتیم ولی آمریکایی ها موضوع هسته ای ایران را مقدمه ای می دانند تا به سایر بخش های دیگر ورود پیدا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها گمان می کنند که ایران از سر ناچاری در مذاکرات هسته ای حاضر شده است و اگر به اهداف خود در بحث هسته ای ایران دست یابند در بخش های دیگر از قبیل مبارزه با تروریست و حقوق بشر وارد شوند.

جوکاربا بیان اینکه ما به رفتار آمریکایی ها در مذاکرات خوش بین نیستیم، خاطرنشان کرد: ما در بیان آمریکایی ها هیچ حسن نیتی مشاهده نمی کنیم بلکه یک سو نیت دیده می شود و این امر اجازه نمی دهد که به یک نتیجه مثبت یعنی برد برد طرفین دست یابیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش برخی نمایندگان کنگره آمریکا در راستای تصویب تحریم های بیشتر بر علیه جمهوری اسلامی در کنگره، خاطرنشان کرد: نمایندگان کنگره باید بدانند که فصل تهدید و تحریم دیگر به پایان رسیده است و حتی سایر کشورها نیز با آنها همراه نخواهند شد.

جوکار گفت: امروز ما شاهد حضور هیئت های تجاری واقتصادی از سایر کشورها در ایران هستیم و این نشان می دهد که جهان بدنبال برقراری یک رابطه تجاری با جمهوری اسلامی است و این امر نشان می دهد که تحریم ها با شکست مواجه شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها بدنبال نقش آفرینی در جهان هستند، اظهار کرد: آمریکایی ها قصد دارند تا برای کنگره و حتی سایر کشورها نقش آفرینی کنند ولی استقبال هیئت های تجاری اروپایی از بازارهای ایرانی نشان از شکست این نقش آفرینی ها است.

 تحریم بیشتر بر علیه ایران یک بلف سیاسی است

اسماعیل کوثری با بیان اینکه مذاکرات ایران و گروه 5+1 صرفا هسته ای بوده و هیچ ارتباطی به مسائل دیگر ندارد، اظهار کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نیز می داند که فقط بحث هسته ای را می تواند در مذاکرات مطرح کند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه ما در چهارچوب هسته ای ، مذاکرات خود را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی های خود فرمودند به آمریکایی ها نمی توان اعتماد کرد، آنها نشان دادند که به توافقات خودشان هم پایبند نیستند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در مذاکرات ژنو ، حقانیت خود را به جهانیان نشان داد، افزود: ما در مذاکرات حاضر شدیم تا به جهانیان نشان دهیم و آنها را آگاه سازیم که جمهوری اسلامی ایران فقط به دنبال احقاق حق خود از انرژی صلح آمیز هسته ای است ولی آمریکایی ها با  زبان زور و تهدید سخن می گویند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش نمایندگان کنگره آمریکا مبنی بر اعمال تحریم های بیشتر بر علیه جمهوری اسلامی، اشاره کرد و یادآور شد: آمریکایی ها هیچ دستآوردی از تحریم های قبلی بر علیه جمهوری اسلامی ندارند که بخواهند تحریم ها را افزایش دهند.

وی گفت: آنها به مذاکرات با ایران نیاز دارند و اعمال تحریم های بیشتر بر علیه جمهوری اسلامی که برخی مسئولان آمریکایی بدنبال آن هستند یک بلف سیاسی است و به نتیجه  نخواهد رسید.

آمریکایی ها با شیطنت به جایی نخواهند رسید

سید حسین نقوی حسینی نیز  با بیان اینکه ما از ابتدا به آمریکایی ها اعتماد نداشتیم، اظهار کرد: آمریکایی ها همواره در مذاکرات تلاش داشتند تا مطالبات اسرائیلی ها را محقق کنند.

نماینده شهر ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از همان ابتدا اصل را بر تعامل و گفتگو قرار داده بود، تصریح کرد: آمریکایی ها از همان ابتدا بدنبال ایجاد تنش و کشمکش در مذاکرات بودند ولی این کارشکنی ها به نتیجه نرسید و تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و 5+1 به توافق رسیدند که فقط مسائل هسته ای در مذاکرات مطرح شود.

وی ادامه داد: البته متاسفانه ما شاهد این هستیم که آمریکایی ها همچنان به شیطنت های خود ادامه می دهند و سعی دارند تا مسائل غیر هسته ای از قبیل حقوق بشر و موشکی ایران را وارد مذاکرات کنند، البته جمهوری اسلامی ایران به این شیطنت ها کاری ندارد و مسیر خود را در مذاکرات دنبال خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ما به آینده مذاکرات خوشبین نیستیم، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همچنان بر مسیر تعامل و گفتگو استوار است  و مسیر خود را در مذاکرات ادامه خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet