خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/16 10:01:00
سرویس اقتصادی
ندیمی مطرح کرد:

جایگاه صنعت چای در تحقق اقتصاد مقاومتی/ضرورت صفر شدن واردات

نایب رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان چای در خصوص جایگاه صنعت تولیدی و تجاری چای در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه رقم واردات به صفر برسد، زمین های کشاورزی زارعی و باغی بایر نشود و کشاورزان و چای کاران انگیزه فعالیت داشته باشد.
جایگاه صنعت چای در تحقق اقتصاد مقاومتی/ضرورت صفر شدن واردات نایب رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان چای در خصوص جایگاه صنعت تولیدی و تجاری چای در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه رقم واردات به صفر برسد، زمین های کشاورزی زارعی و باغی بایر نشود و کشاورزان و چای کاران انگیزه فعالیت داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43076.jpg جایگاه,صنعت,چای,در,تحقق,اقتصاد,مقاومتی/ضرورت,صفر,شدن,واردات Icana

ایرج ندیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در خصوص جایگاه صنعت تولیدی و تجاری چای در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: صنعت چای یکبار در دوران اصلاحات ساختاری دچار مشکل بود و در حال حاضر نیز با چالشهای بسیاری روبرو است.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان چای با وضعیت فعلی پاسخگوی اقتصاد مقاومتی نخواهد بود، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه  رقم واردات به صفر برسد، زمین های کشاورزی زارعی و باغی بایر نشود و کشاورزان و چای کاران انگیزه فعالیت داشته باشد.

ندیمی با تاکید بر جلب رضایت مشتریان از سوی سازمان چای و تشویق آنها به مصرف تولیدات داخلی، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه با فراوری و استفاده از اسانس های طبیعی ذائقه مشتریان را مدیریت و از روی آوردن آنها به چایهای وارداتی جلوگیری کنیم.

نایب رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان چای  با اشاره به اینکه امیدواریم با انجام این تحقیق و تهیه به موقع گزارش نهایی بخشی از مشکلات صنعت مهم و اشتغالزای چای حل شود، تصریح کرد: هدف ما این است این گزارش در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری تاثیرگذار باشد بنابراین اگر روند بررسی و تهیه گزارش طولانی شود میزان  اثرگذاری آن کمتر خواهد داشت.

ندیمی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم در نیمه اول سال 93 گزارش نهایی تحقیق و تفحص از سازمان چای آماده و تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود، افزود: باید معلوم شود مشکل چای در بخش تولید، صنعت، تجارت و مدیریت چیست تا راه حلهای رفع این موانع شناسایی و به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن دولت کدهای لازم ارائه شود.

نایب رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان چای  تاکید کرد: تلاش ما این است بتوانیم در نیمه اول سال یعنی بهار یا تابستان  93 گزارش نهایی تحقیق و تفحص از  این سازمان آماده و به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet