هدر موبایل
1392/12/14 16:42:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دکتر جلالی:

همه باید برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش کنند

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی ازسوی رهبر معظم انقلاب اعلام و ابلاغ شد و همه باید تلاش کنند تا اقتصاد مقاومتی به سمت اهدافش به پیش برود.
همه باید برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش کنند رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی ازسوی رهبر معظم انقلاب اعلام و ابلاغ شد و همه باید تلاش کنند تا اقتصاد مقاومتی به سمت اهدافش به پیش برود. https://cdn.icana.ir/d/019/62010.jpg همه,باید,برای,تحقق,اهداف,اقتصاد,مقاومتی,تلاش,کنند Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا، ˈکاظم جلالیˈ روز چهارشنبه (14 اسفند ماه) در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود افزود: اقتصاد مقاومتی از سوی قوا و تمام دستگاه ها مورد استقبال و توجه ویژه قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: اقتصاد کشور با توجه به موقعیت هایی که گذرانده، اقتصاد بیمارگونه است که باید درمان شود.
وی یادآور شد: همه کسانی که کار کارشناسی در این زمینه انجام می دهند بر این باورند که در اقتصاد مقاومتی، تهدیدها تبدیل به فرصت می شود و از ظرفیت های موجود می توان بهترین استفاده را کرد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارشکنی های دشمنان گفت: مهمترین ابزار کارشکنی دشمن علیه ما، ابزار اقتصادی است.
وی اظهار داشت : یکی از این ابزارهای اقتصادی مربوط به بنزین بود که به یاری خدا و تلاش مسوولان و همکاری مردم توانستیم از آن سربلند بیرون بیاییم.
جلالی تاکید کرد : یکی دیگر از ابزارهای فشار اقتصادی دشمن بر ما موضوع نفت است که انشاالله مجلس ،دولت و مردم دست در دست هم، به سلامتی از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور در بخش های کشاورزی و دامپروری دارای ظرفیت های بالایی است، گفت: می توانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی و تقویت این دو بخش گام های بلندی را برداریم.
جلالی با بیان اینکه در کشور حدود 420 تا 430 میلیارد مترمکعب آب داریم و از این مقدار تنها 120 میلیارد مترمکعب استفاده می شود، افزود: جالب این که بازده استفاده از این مقدار آب نیز حدود 30 تا 35 درصد است و حدود 300 میلیارد لیتر تبخیر می شود و هدر می رود./
پایان پیام
وی گفت: اکنون در کشور 38 میلیون هکتار زمین کشاورزی داریم که تنها 18 میلیون هکتار آن زیر کشت می رود.
وی خاطرنشان کرد: از این میزان 9 میلیون هکتار آن زیرکشت آبی و 9 میلیون هکتار نیز زیرکشت دیم است.
جلالی تاکید کرد : اگر شاخصه های بهینه مصرف آب در بخش کشاورزی با استفاده ازبرنامه های اقتصاد مقاومتی را بالا ببریم می توانیم حدود 8تا 9 میلیون هکتار دیگر را نیز زیر کشت محصولات کشاورزی ببریم .
وی با اشاره به اینکه بعد از اتمام دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور حدود 40 سد ساخته شده است، گفت: در بسیاری از این سدها زمین های پایین دستی و اراضی مشرف به آن زهکشی و کانال کشی نشده است که با انجام این امور می توان این زمین ها را زیرکشت برد .
رییس مرکز پژوهش های مجلس اظهار داشت :اینها شعار نیست، بلکه توانمندی و ظرفیت های آن موجود است، باید برنامه ریزی شود تا به اهدف آنها دسترسی پیدا کنیم .
وی خاطر نشان کرد: در رویکرد اقتصاد مقاومتی باید به بخش خصوصی توجه ویژه شود ،تنها نسخه شفابخش دراین زمینه و رسیدن به شرایط قابل انتظار ، توجه به بخش خصوصی و حضور آن در تمامی صحنه های اقتصادی است.
وی تاکید کرد: برای ورود پررنگ تر بخش خصوصی به صحنه، باید مسیرها اصلاح و توجه شود که گفتمان ها و کارشناسی ها به سمت و سوی اقتصاد مقاومتی سوق داده شود.
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از مشکلات کشور، منشاء بودجه نویسی دارد ، افزود: بودجه سال 93 با توجه به نکاتی که درآن وجود دارد، نسبت به سابق خیلی از نوآوری برخوردار نیست.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت : در بودجه کشور توجه به کوچک سازی دولت و صرفه جویی از اولویت های خاص است.
جلالی با تاکید بر اینکه نظام بودجه نویسی ما ایراد دارد، گفت: در مرکز پژوهش های مجلس روی این موضوع کار شده است و نظام بودجه نویسی کشور باید متحول شود.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet