خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1393/01/06 09:29:00
سرویس فرهنگی

آمادگی کامل استان همدان برای استقبال از مسافران نوروزی

غار"علیصدر" بزرگترین غار آبی جهان که به طور معجزه آمیز و بسیار شگرف خلق شده از آثار دیدنی شهر همدان است.
آمادگی کامل استان همدان برای استقبال از مسافران نوروزی غار"علیصدر" بزرگترین غار آبی جهان که به طور معجزه آمیز و بسیار شگرف خلق شده از آثار دیدنی شهر همدان است. https://cdn.icana.ir/d/019/63786.jpg آمادگی,کامل,استان,همدان,برای,استقبال,از,مسافران,نوروزی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛گفتگوی نمایندگان استان همدان در مجلس و توصیه های آنها  به مسافران نوروزی را در ادامه می خوانید.

           

ردیف

اماکن دیدنی استان تهران

1

بازار همدان

2

غار هیزج

3

قلعه اربابی یا مهری خانم

4

آبشار گنج‌نامه

5

غار علیصدر

6

شیرسنگی

7

گنبد علویان

8

بقعه استر و مردخای

9

کتیبه‌های گنجنامه

10

خانه تاریخی لطفعلیان

11

کاخ هگمتانه

12

بازار قدیمی ملایر

13

آرامگاه ‌بوعلی سینا

14

گنبدعلویان

15

حمام امیرافخم

16

غار قوری قلعه

17

رودخانه قره چای

18

آبشارگنجنامه

19

پیست اسکی

20

کلیسای پروتستان

21

عمارت باغ نظر

22

کاروانسرای گلشن

 
       
 
توصیه های نوروزی نمایندگان استان همدان به مسافران نوروزی
 

نماینده

جاذبه های گردشگری

 پورمختار

(نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس)

1-تپه‌های هگمتانه با هزاران سال قدمت

2-کتیبه‌های نگاشته شده با خط میخی

3-مقبره بهترین طبیب دنیا "ابوعلی سینا "

4-خواستگاه عالمان بزرگ مانند شیخ بهایی

خجسته

(نماینده مردم همدان،‌ فامنین و قهاوند در مجلس)

1-مقبره ابوعلی سینا

2-غار "علیصدر" بزرگترین غار آبی جهان

3-مقبره باباطاهر

4-دو هزار جاذبه توریستی در استان

 

 
درهمین راستا خبرگزاری خانه ملت گفتگوهایی با نمایندگان استان همدان در مجلس انجام داده که در ادامه می خوانید.
 
غار"علیصدر" معجزه آمیز و بسیار شگرف

رییس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به جاذبه‌های گردشگری شهرهمدان گفت:غار"علیصدر" بزرگترین غار آبی جهان که به طور معجزه آمیز و بسیار شگرف خلق شده از آثار دیدنی شهر همدان است. 

محمد پورمختار در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به جاذبه‌های گردشگری شهر همدان گفت: همدان دارای آثار باستانی و تاریخی و به تبع آن منظره‌های طبیعی و مناطق گردشگری فراوانی است که از نقاط دیدنی این شهر می‌توان به تپه‌های هگمتانه که هزاران سال قدمت دارد، اشاره کرد.
 
نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی به بیان جاذبه‌های دیگر شهر همدان اشاره کرد و افزود: از جاذبه‌های زبیای شهر همدان کتیبه‌های نگاشته شده با خط میخی، مقبره بهترین طبیب دنیا ابوعلی سینا و همچنین باباطاهر که فضای بسیار معنوی را ایجاد کرده، می‌توان نام برد.
        
         
 
وی همدان را خواستگاه عالمان بزرگ دانست و اظهارداشت: آیت الله بهایی و بسیاری از بزرگان دیگر عالم اسلام در این شهر متولد شده‌اند،لذا امروز بسیاری برای زیارت و الهام گرفتن از آن عارف بزرگ به این شهر سفر می‌کنند.
پورمختار به منطقه بهار در نزدیکی همدان اشاره و تصریح کرد:منطقه "بهار" که روستاهای بسیاری را در دل خود جای داده دارای بهار،تابستان، پاییز و زمستان زیبایی بوده و مسافرین نوروزی از دیدن این منطقه و همچنین کبودرآهنگ که "غار علی صدر" بزرگترین غار آبی جهان که به طور معجزه آمیز و بسیار شگرف خلق شده است لذت خواهند برد.
 
رییس کمیسیون اصل نود مجلس درپایان با آرزوی سال خوش برای تمامی هموطنان ایرانی خاطرنشان کرد: حضور در شهر همدان و منطقه کبودرآهنگ خاطره خوبی برای گردشگران ایجاد خواهد کرد.
 
 
آمادگی کامل استان همدان برای استقبال از مسافران نوروزی
 
 
امیر خجسته،نماینده مردم همدان درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،گفت: یکی از سرمایه‌گذاران خارجی قرار است با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان اقدام به احداث پارک، فروشگاه، هتل در استان همدان انجام دهد و در این رابطه 10 هزار هکتار به وی واگذار شده است .
 
خجسته اظهار کرد:با توجه به این که استان همدان اولین استان گردشگری کشور محسوب می‌شود؛دارای 2 هزار جاذبه توریستی است که 900 مورد از آنها ثبت ملی شده و اولین پایتخت تاریخ تمدن ایران زمین که 500 سال قدمت دارد.
 
نماینده مردم نماینده مردم همدان،‌ فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه پتانسیل‌هایی که در استان همدان نهفته است پیش‌بینی داریم که این استان یکی از بهترین شهرهای گردشگری کشور و دنیا محسوب شود.
 
         
 
وی افزود:در سطح بین‌المللی می‌توان گفت استان همدان می‌درخشد ولی با این حال هنوز قابلیت های  این استان در کشور به خوبی تببین نشده و جای کار بسیاری دارد تا حق استان همدان ادا شود.
 
خجسته به جاذبه های توریستی استان همدان اشاره کرد و گفت: در این استان امکان دیدنی همچون مقبره ابوعلی سینا، غار علیصدر، مقبره باباطاهر و دو هزار جاذبه توریستی وجود دارد و در نشستی که با مسئولین داشتیم همه بسیج شدند تا در ایام تعطیلات عید نوروز تدابیری اتخاذ شود که مردم سفر خوب و خوشی در استان همدان داشته باشند.
وی از جمله تدابیر اندیشیده شده را بحث اسکان مناسب دانست و خاطرنشان کرد: این مورد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است تا مسافران نوروزی جهت اقامت در استان همدان با مشکلی رو برو نشوند.
 
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد:تمام امکانات استان همدان جهت استقبال از میهمانان نوروزی آماده شده و تمام بخش‌های گردشگری استان به طور فعال و شبانه‌روز در خدمت مسافران نوروزی هستند.
 
سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی خارجی ها در بخش گردشگری همدان
 
وی درخصوص مشارکت بخش خصوصی در بخش صنعت گردشگری استان همدان عنوان کرد: تاکنون سرمایه گذران خوبی  درسطح ملی و خارجی جذب کردیم به طوری که چند وقت پیش دو گروه از سرمایه گذران آلمانی به ایران آمده بودند که طی مذاکرات که با مسئولین کشور داشتند قرار شد که در بخش گردشگری کشور از جمله استان همدان سرمایه‌گذاری کنند.
 
خجسته افزود: یکی از سرمایه‌گذاران خارجی قرار است با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان به احداث پارک، فروشگاه،هتل در استان همدان اقدام کرده و در این رابطه 10 هزارهکتار به وی واگذار شده است و در حال حاضر سرمایه گذران برای سرمایه‌گذاری در صف نوبت هستند.
 
نماینده مردم همدان درمجلس شورای اسلامی در پایان گفت: من آرزوی نشاط، شادابی وسلامتی برای مردم کشورمان دارم و امیدوارم سال خوبی باشد و سال 93 منشأ خیر و برکت برای ملت ایران باشد؛تحریم‌ها از بین برود تا مردم کشورمان در رفاه و آسایش و با نهایت نشاط و شادابی انشاء الله سال جدید را آغاز کنند و سال پر خیر برکتی برای مردمی که ایستادند، مقاومت کردند و کفر جهانی را به ذلت خواری کشاندند تا موفقیت‌های امروز را شاهد باشیم./
پایان پیام           
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet