خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/16 08:40:33
سرویس اجتماعی
صلاحی با یادآوری نزدیک شدن سفرهای نوروزی تاکید کرد:

ضرورت نظارت بیشتر پلیس راهور در ایام سفرهای نوروزی/فرهنگ سازی بهترین راه برای کاهش تلفات جاده ای

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از عامل انسانی به عنوان مهم ترین عامل در بروز تصادفات جاده ای نام برد و گفت: نبود فرهنگ صحیح و نداشتن آگاهی لازم از قوانین راهنمایی و رانندگی مهمترین عامل در تصادفات است.
ضرورت نظارت بیشتر پلیس راهور در ایام سفرهای نوروزی/فرهنگ سازی بهترین راه برای کاهش تلفات جاده ای عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از عامل انسانی به عنوان مهم ترین عامل در بروز تصادفات جاده ای نام برد و گفت: نبود فرهنگ صحیح و نداشتن آگاهی لازم از قوانین راهنمایی و رانندگی مهمترین عامل در تصادفات است. https://cdn.icana.ir/d/019/58225.jpg ضرورت,نظارت,بیشتر,پلیس,راهور,در,ایام,سفرهای,نوروزی/فرهنگ,سازی,بهترین,راه,برای,کاهش,تلفات,جاده,ای Icana

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری افزایش حوادث‌های جاده‌ای در سفرهای نوروزی،‌ افزود: متاسفانه نبود فرهنگ درست رانندگی صحیح مهم‌ترین عامل تصادفات جاده‌ای است.

نماینده مردم  تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی،‌ بیش از نیمی از تصادفات رانندگی را ناشی از عامل انسانی خواند و افزود:  تا زمانی که فرهنگ سازی در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی صورت نگیرد کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن رخ نخواهد داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری نزدیک شدن به ایام عید و آغاز سفرهای نوروزی، تصریح کرد: هر چند پلیس راهور تدابیر مناسبی برای برخورد با متخلفان اندیشیده اما باید فرهنگ سازی مناسب برای درک عمق فجایعی که در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی رخ می دهد صورت گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چند روزی به پایان سال باقی نمانده اما پلیس راهور از لحاظ پشتیبانی لجستیکی و نیروهای لازم در جاده ها اقدامات مناسبی انجام داده است.

صلاحی با تاکید بر اینکه اقدامات بازدارنده پلیس راهور و در نظر گرفتن جرایم سنگین برای رانندگان متخلف سهم چشمگیری در کاهش تخلفات داشته است، گفت: با در نظر گرفتن و اجرای اقدامات بازدارنده از سوی پلیس راهور در سال گذشته و از سویی قانونمندتر شدن افراد کاهش تخلفاتی رانندگی را شاهد بودیم.

 

اقدامات بازدارنده پلیس عامل اصلی کاهش تخلفات رانندگی

وی با مثبت ارزیابی کردن تاثیر اقدامات پلیس در کاهش جرایم رانندگی، افزود: در نظر گرفتن جریمه های سنگین، توقیف خودرو و اقدامات این چنینی نقش عمده ای در کاهش تمایل افراد به انجام تخلف دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: امید است با  ادامه سخت گیری ها و تمهیدات به جای پلیس راهور شاهد این باشیم که میزان تصادفات با آموزش‌هایی که ارایه می شود کاهش یابد.

وی با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته عوامل انسانی بیشترین سهم را در مرگ و میرهای جاده‌ای دارد، گفت: در بعضی مواقع مناسب نبودن راه‌ها، ایمن نبودن خودرو و سایر عوامل نیز به افزایش تصادفات دامن زده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه باید مردم بیش از پیش به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند، افزود: بیشتر حوادث در جاده‌ها نتیجه عوامل انسانی است که با فرهنگ‌سازی و آموزش به موقع قابل پیشگیری هستند.

وی ادامه داد: از عوامل دیگر دخیل در تلفات جاده‌ای می توان به  مهندسی راه‌ها که مشکلات عمده ای در برخی مناطق جاده‌ای کشور ایجاد کرده و همچنین نبود ایمنی در خودروهای تولید داخل که به تصادفات دلخراشی منجر شده می توان اشاره کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروها باید قبل از ورود به بازار معاینات فنی و تاییدات لازم را اخذ کنند، گفت: انجام معاینه فنی خودرو که زمان زیادی نیز از راننده سلب نمی کند بهترین راه برای کشف عیوب وسیله نقلیه قبل از آغاز سفر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet