هدر موبایل
1392/12/16 09:54:10
سرویس اجتماعی
نجف نژاد با انتقاد از سکوت سازمان محیط زیست در زمینه کشتار حیوانات تاکید کرد:

کشتار گونه‌های نادر جانوری زنگ خطری برای محیط زیست/ اشد مجازات بهترین راه برای جلوگیری از نسل کشی حیوانات

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از کشتار حیوانات در معرض انقراض در نقاط مختلف کشور، گفت: در نظر گرفتن اشد مجازات برای شکارچیان غیرمجاز بهترین راه برای جلوگیری از نسل کشی حیوانات است.
کشتار گونه‌های نادر جانوری زنگ خطری برای محیط زیست/ اشد مجازات بهترین راه برای جلوگیری از نسل کشی حیوانات عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از کشتار حیوانات در معرض انقراض در نقاط مختلف کشور، گفت: در نظر گرفتن اشد مجازات برای شکارچیان غیرمجاز بهترین راه برای جلوگیری از نسل کشی حیوانات است. https://cdn.icana.ir/d/019/57109.jpg کشتار,گونه‌های,نادر,جانوری,زنگ,خطری,برای,محیط,زیست/,اشد,مجازات,بهترین,راه,برای,جلوگیری,از,نسل,کشی,حیوانات Icana

مقداد نجف نژاد  در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری کشتن بی رحمانه یک پلنگ در شیروان، گفت: مسئولان باید با در نظر گرفتن مجازات های سنگین برای شکارچیان غیرمجاز سناریوی نسل کشی حیوانات را پایان دهند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید اشد مجازات برای شکارچیان غیرمجاز در نظر گرفته شود، افزود: اوج گیری شکار غیرمجاز آن هم حیواناتی که نسل شان در حال انقراض است به طور قطع به تخلیه حیات وحش کشور از گونه های مختلف جانوری می انجامد.

وی تاکید کرد: سکوت سازمان حفاظت از محیط زیست در برابر کشتار حیوانات توجیهی ندارد، از این رو باید این سازمان برخورد جدی با شکارچیان را در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه برخورد جدی و به دور از مسامحه با شکارچیان غیرمجاز بهترین راه برای کاهش تلفات حیوانات در حال انقراض است، تصریح کرد: مسئولان باید به جد پیگیر صیانت از حقوق جانواران در برابر شکارهای غیرمجاز باشند.

وی با بیان اینکه نگهداری از حیوانات در مناطق و اماکن حفاظت شده باید با دقت بیشتری صورت بگیرد، افزود: اگر حیوانی در خارج از محیط حفاظت شده کشته شود این فرض که شاید علت کشتن او احتمال حمله به انسان بوده باشد می رود اما در محیط محافظت شده این فرض توجیهی ندارد.

نجف نژاد با تاکید بر اینکه دولت باید در رفع خلاء های قانونی حمایت از محیط بانان اقدام کند، گفت: مسئولان باید قوانین حمایتی مناسبی را از محیط بانان که حافظ حیوانات نادر کشور در برابر شکارچیان غیر مجاز هستند باشند.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تکرار حوادث تلخی همچون کشته شدن حیوانات کمیابی که نسلشان در حال انقراض است زنگ خطری برای محیط زست به شمار می رود./

پایان پیام

خبرنگار سارا خانمحمدی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet