خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/16 10:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

تفکر وابستگی به بیگانگان برای پیشرفت از دیدگاه مردم و امام(ره) مردود است

نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان اینکه تفکر وابستگی به بیگانگان از دیدگاه مردم و امام خمینی (ره) مردود است، گفت: تحقق حماسه اقتصادی در کشور مشروط به اصلاح رفتار بانک‌ها با سرمایه‌گذاران است.
تفکر وابستگی به بیگانگان برای پیشرفت از دیدگاه مردم و امام(ره) مردود است نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان اینکه تفکر وابستگی به بیگانگان از دیدگاه مردم و امام خمینی (ره) مردود است، گفت: تحقق حماسه اقتصادی در کشور مشروط به اصلاح رفتار بانک‌ها با سرمایه‌گذاران است. https://cdn.icana.ir/d/019/51908.jpg تفکر,وابستگی,به,بیگانگان,برای,پیشرفت,از,دیدگاه,مردم,و,امام(ره),مردود,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر درمجلس اظهار داشت: برای تحقق حماسه اقتصادی در کشور چند سازوکار وجود دارد؛ نخستین سازوکار این است که تمام قوا بپذیرند که ایران می‌تواند به لحاظ اقتصادی خود را اداره کند و دستش به سمت دشمن دراز نباشد. در این صورت، تحقق حماسه اقتصادی امکان‌پذیر است.
وی ادامه داد: همچنین تدوین قوانین درست و اجرای این قوانین از دیگر سازوکارهای تحقق حماسه اقتصادی در کشور محسوب می‌شود؛ قوای سه گانه نیز باید قوانین بازدارنده موجود را شناسایی کنند تا بتوان آن قوانین را قانون‌زدایی کرد.
نماینده مردم قائمشهر درمجلس افزود: همچنین برای تحقق حماسه اقتصادی می‌توان قوانین مورد نیاز برای پیشرفت را قانون کرده و در حوزه اجرایی نیز دولت باید خود را ملزم به اجرای صحیح قوانین کند، چرا که اگر قوانین را درست اجرا نکنیم، نتیجه درست نمی‌گیریم. همچنین پالایش مستمر آنچه انجام می‌دهیم نیز از دیگر موضوعات با اهمیت است.
حسینی اظهار داشت: اجرای اقدامات دولت مستلزم شناخت از کشور است، لذا استانداران باید با کمک وزارتخانه‌ها ظرفیت‌های استانی خود را شناسایی و آن را بارور کنند البته در این مقطع ممکن است نیاز به سرمایه و کمک بانک‌ها داشته باشیم؛ ما در کشور خود ظرفیت‌های فراوان سرمایه‌گذاری بومی داریم که نیازی به دست دراز کردن به سمت دشمن نداریم. دشمن همیشه دشمن است و اگر به کسی چیزی بدهد، از آن شخص توقعی دارد.

**برخورد نظام بانکی با سرمایه‌گذاران برخوردی ظالمانه است

وی گفت: ما نباید به سمت دشمن دست دراز کنیم. هیچ کس با دراز کردن دست به سمت دشمن عاقبت به خیر نشد؛ ما باید نظام بانکی کشور خود را اصلاح کنیم، چرا که یکی از مفسده ترین نوع ارتباطات مالی، مناسبات بانکی ما است که برخورد نظام بانکی با سرمایه‌گذاران برخوردی ظالمانه است.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس تأکید کرد: من در هیچ کشوری ندیدم که نظام بانکی‌اش از اصل پول تولید کنندگان سود دریافت کند و سرمایه‌گذاران را ذلیل کنند، چراکه این اقدامات نه اسلامی است و نه قانونی.

حسینی در ادامه گفت: تحقق حماسه اقتصادی در کشور مشروط به اصلاح رفتار بانک‌ها با سرمایه‌گذاران است؛ موضوع دیگر فرهنگ‌سازی در کشور ما است. لذا باید این فرهنگ در کشور ایجاد شود که برای رسیدن به عاقبت به خیری و اینکه مرگ بر آمریکایی که در 22 بهمن هر سال می‌گوییم، محقق شود، راهش این است که فرهنگ تولید در کشورمان جا بیفتد و همه در جای خود به درستی کار کنند.

**می‌توان با ممانعت از ورود برخی کالاها آن بخش را در کشور تقویت کرد

وی با اشاره به عقب ماندن کشور در برخی حوزه‌ها از جمله در حوزه معادن اظهار داشت: ما در حوزه کشاورزی نیز عقب هستیم، ولی می‌توانیم با داشتن زه‌کشی اراضی در شمال کشور در حوزه برنج به خودکفایی برسیم. همچنین می‌توانیم در حوزه مرکبات به خوکفایی برسیم و غذای کشور را از شمال تأمین کنیم. ما به سیاست گمرکی و تجاری نیاز داریم چراکه به ورود برخی از کالاها به کشور نیازی نداریم و می‌توان با ممانعت از ورود آنها آن بخش را در کشور تقویت کنیم.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس خاطرنشان کرد: در کشور نگاهی وجود دارد که براساس آن برخی فضا را کاملاً بسته می‌بینند و می‌گویند با اتکای به نیروهای داخل بدون ارتباط با خارج از کشور می‌توان به پیشرفت رسید، ولی این طرز تفکر کامل نیست، چراکه ما نباید با دنیا قطع رابطه کنیم. منتهی آنهایی که صرفاً وابستگی به غرب و شرق را مدنظر دارند، باید بدانند که این نوع تفکر از نظر دیدگاه مردم و امام خمینی (ره) مردود است.
حسینی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی صاحب تمدن بزرگ ایرانی اسلامی هستند و اسلام به ما اجازه نمی‌دهد که به کشوری وابسته باشیم چراکه شعار ما در انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده است و این یعنی زیر سلطه نباشیم./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet