ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/12/16 08:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری تشریح کرد:

انتقال کلی پایتخت از تهران ممکن نیست/تاثیر طرح مسئله انتقال پایتخت بر منابع درآمدی شهرداری تهران

اگر مجلس تصمیم جدی در خصوص انتقال پایتخت ندارد از وارد شدن به این بحث خودداری کند چرا که حتی طرح این مسئله به شدت در منابع درآمدی شهرداری تهران آثار منفی دارد.
انتقال کلی پایتخت از تهران ممکن نیست/تاثیر طرح مسئله انتقال پایتخت بر منابع درآمدی شهرداری تهران اگر مجلس تصمیم جدی در خصوص انتقال پایتخت ندارد از وارد شدن به این بحث خودداری کند چرا که حتی طرح این مسئله به شدت در منابع درآمدی شهرداری تهران آثار منفی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/46406.jpg انتقال,کلی,پایتخت,از,تهران,ممکن,نیست/تاثیر,طرح,مسئله,انتقال,پایتخت,بر,منابع,درآمدی,شهرداری,تهران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه خبری و تحلیلی جمهوریت:پرویز سروری، عضو شورای چهارم شهر تهران در گفت و گو با جمهوریت در خصوص مسئله انتقال پایتخت از تهران گفت: معظل و مشکل آلودگی هوای تهران به گونه ای شده است که منهای یک تصمیم ملی با تصمیمات محلی و منطقه ای توفیقی حاصل نمی شود و دولت باید در این زمینه همکاری فشرده ای را با شورای شهر تهران داشته باشد.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر درمجلس هشتم در ادامه این مطلب افزود: بحث انتقال پایتخت برای کاهش فشار مهاجرت به تهران یا انتقال جمعیت از تهران مطرح است البته اگر مفهوم انتقال پایتخت به معنی انتقال کل پایتخت باشد این موضوع از اساس انکان پذیر و مقدور و ممکن نیست.

سروری هم چنین تصریح کرد: اگر برنامه ریزی به شکلی باشد که قسمتی از پایتخت منتقل شود به طور مثال پایتخت فرهنگی به یکی از استان های فرهنگی کشور و پایتخت اقتصادی به یکی از استان های اقتصادی منتقل شود و تهران به عنوان پایتخت سیاسی باقی بماند گزینه قابل بررسی است .

وی ادامه داد: بالاخره حجم و تراکم جمعیت در تهران غیر قابل مهار شده است و یکی از مهار جمهیت تهران انتقال بخشی از پایتخت است بنابراین بای تقسیم بندی های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی صورت گیرد و تهران به عنوان پایتخت سیاسی به تعبیری فریز شود و امکان توسعه سرزمینی و جمعیتی نباشد.

این عضو شورای شهر در خصوص طرح فعلی مجلس مبنی بر انتقال پایتخت گفت: به نظر می رسد طرح فعلی مجلس در صورتی که با هماهنگی بیش تر و بهتر طراحان و نمایندگان مجمع استان تهران با اعضای شورای شهر و استانداری تهران تهیه می شد، پختگی بهتر و بیش تری پیدا می کرد و می توانست با شکل مناسب تری در این رابطه مطرح شود.

وی ادامه داد: باید این موضوع به صورت کار کارشناسی بیش تر چکش کاری کرد و همه افراد و موضوعات مرتبط به این موضوع باید در فرآیند تهیه ان دخیل شوند.

سروری هم چنین تاکید کرد: بنابراین دو نگاه در خصوص انتقال پایتخت وجود دارد که یکی بحث انتقال کلی پایتخت از تهران است که عقلانی به نظر نمی رسد و ممکن نیست و دیگری تقسیم بندی های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی برای تهران و ثبات تهران سیاسی است.

وی افزود: هر دو این طرح ها هزینه های بسیاری را می طلبد بنابراین تصمیم و اراده ملی را می طلبد اما حتی طرح مسئله انتقال پایتخت موجب توقف مهاجرت تهران شود .

 سروری در خصوص این طرح تاکید کرد: در هر حال این مسئله تصمیم بسیار استراتژیک و مهم است و انتظار می رود اگر مجلس تصمیم جدی در خصوص انتقال پایتخت ندارد از وارد شده به این بحث خودداری کند، چرا که حتی طرح این مسئله به شدت در منابع درآمدی شهرداری تهران آثار منفی دارد.

وی تصریح کرد: همین که خبر تصمیمی برای انتقال پایتخت طرح می شود انگیزه های زیادی در خصوص ورود به ساخت و سازها و موارد مختلف کاهش می دهد اما اگر این تصمیم از جانب مجلس جدی است باید با کار کارشناسی مناسب به سراغ آن رفت.

عضو شورای شهر تهران در خاتمه گفت: متاسفانه در خصوص این طرح رایزنی مناسبی با شورای شهر تهران انجام نشد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet