هدر موبایل
1392/12/16 07:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی نیا تشریح کرد:

سیاست میخ و نعل آمریکا در مورد ایران/ سایه انتخابات آمریکا بر اظهارات جان کری

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی می گوید:مقامات آمریکایی می خواهند با نزدیک شدن به انتخابات به این شکل القا کنند که توافقی که با ایران منعقد شده در راستای سیاست های آمریکایی بوده است.
سیاست میخ و نعل آمریکا در مورد ایران/ سایه انتخابات آمریکا بر اظهارات جان کری عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی می گوید:مقامات آمریکایی می خواهند با نزدیک شدن به انتخابات به این شکل القا کنند که توافقی که با ایران منعقد شده در راستای سیاست های آمریکایی بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/48635.jpg سیاست,میخ,و,نعل,آمریکا,در,مورد,ایران/,سایه,انتخابات,آمریکا,بر,اظهارات,جان,کری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه خبری و تحلیلی جمهوریت؛ حسین سبحانی نیا، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت با اشاره به اظهارات جان کری در خصوص ایران و صحبت های وی درباره جایگاه رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا همواره در خصوص موضوع هسته‌ای ایران و توافق ژنو حرف‌های ضد و نقیضی زده است و همواره رفتارهایی مبنی بر سیاست یکی به نعل و یکی به میخ در مورد ایران داشته اند.
نماینده مردم نیشابور درمجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: بارها دیده ایم که مقامات آمریکایی در زمان صحبت  با مقامات اسرائیلی ضمن تایید و تمجید از حضور و وجود رژیم صهیونیستی مطابق میل آنها سخن گفته و رفتار می کنند و در مقابل نیز در برابر ایرانی ها به حقوق هسته‌ای ایران اعتراف می‌کنند .

سبحانی نیا با بیان این که سیاست دوگانه آمریکایی‌ باعث می شود که آن ها گاهی بر طبل تحریم و گزینه نظامی بکوبند و در مواقع دیگر این گزینه ها را محکوم کنند، گفت:اظهارنظرهای اخیر مقامات آمریکایی در مورد اعمال تحریم‌های جدید ادامه سیاست های دوگانه این کشور در قبال ایران است علاوه بر این که آمریکایی‌ها  باید حداقل در ادبیات زبانی نگرانی مقامات اسرائیلی را در مورد توافق ژنو مدیریت کنند.

بخشی از موضع گیری های مقامات آمریکایی رفتارهای انتخاباتی است

سبحانی نیا هم چنین با اشاره به انتخابات سال اتی در آمریکا گفت: آمریکا سال آینده انتخابات در پیش دارد بنابراین موضع گیری های اخیر ان ها  طبیعی است چرا که می خواهند با نزدیک شدن به انتخابات به این شکل القا کنند که توافقی که با ایران منعقد شده در راستای سیاست های آمریکایی بوده است.

وی در خصوص ادعاهای جان کری مبنی بر مهار ایران و توقف چرخ  گفت: این صحبت ها بیش تر برای القای آرامش به اسرائیل  و اطمینان خاطر دادن به لابی های صهیونیستی داخلی این کشور است و نباید انچه در داخل خریدار دارد را در عرصه بین المللی مطرح کنند.

این عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه و آینده روابط ایران و آمریکا را در گرو دوری ایالات متحده از رفتارها و سیاست های دوگانه خواند و گفت: آمریکا می تواند هر آن چه دارد فدای اسرائیل کند و از آن به عنوان نورتابان دنیا یاد کند اما این مسئله مقبولیتی جهانی برای اسرائیل به همراه نخواهد داشت.

اروپا هم موضع با آمریکا در خصوص اسرائیل نیست


وی با اشاره به مواضع اتحادیه اروپا در مورد اسرائیل تاکید کرد:کشورهای عضو 1+5 حاضر نیستند منافع خود را فدای منافع اسرائیل کنند و در صورتی که آمریکا بیش از این بخواهد توافق نامه ایران و 5+1 را تحت تاثیر تنش های ناشی از ارتباط خود با اسرائیل قرار دهد بدون شک 5+1 راه خود را از آمریکا جدا می کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پایبندی به توافق ژنو را مسئله ای دو طرفه عنوان و تصریح کرد: اگر غربی‌ها به توافقات پایبند نباشند بازگشت برای  ایران به نقطه اول سخت نیست اما بدون شک در این بین ایران هزینه عدم اجرای این توافق را در عرصه سیاسی و بین‌المللی می گیرد.

سبحانی نیا در خصوص رفتار ایران در برابر این اظهارات گفت:ایران خود را متعهد به اجرای توافق می داند در صورتی که به آمریکا نیز خوش بین نیست.

اروپا راه خود را در مورد ایران از آمریکا جدا کرده است

سبحانی نیا با اشاره به تمایل و استقبال کشورهای اروپایی برای تقویت روابط با ایران تصریح کرد: منتظر باز شدن فضا برای رفع موانع همکاری‌های دوجانبه با ایران بوده است کما این که شاهد رفت و آمدهای مقامات اروپایی به ایران هستیم .
این عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که اروپا راه خود را در مورد ایران از آمریکا جدا کرده است، تصریح کرد:  آمریکا دیگر نمی تواند اجماعی در بین اروپا برای علیه ایران در جهت تشدید تحریم‌ها ایجاد کند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet