خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/16 10:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
توکلی مطرح کرد:

پشت پرده افزایش چراغ خاموش سود بانکی و استفاده از مجوز ۲ سال قبل شورای پول و اعتبار

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان پشت‌پرده افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی گفت: شورای پول و اعتبار ۲ سال قبل مجوز افزایش نرخ سود بانکی را داده است.
پشت پرده افزایش چراغ خاموش سود بانکی و استفاده از مجوز ۲ سال قبل شورای پول و اعتبار نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان پشت‌پرده افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی گفت: شورای پول و اعتبار ۲ سال قبل مجوز افزایش نرخ سود بانکی را داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/57610.jpg پشت,پرده,افزایش,چراغ,خاموش,سود,بانکی,و,استفاده,از,مجوز,۲,سال,قبل,شورای,پول,و,اعتبار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ احمد توکلی درباره افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی در بانک‌ها اظهار داشت: بانک‌ها برای لحاظ نرخ سود عقود مشارکتی نباید در قرارداد خود نرخ سود را تعیین و لحاظ کنند. البته در عمل در فرایندی غیرقانونی با شروط ضمن عقد نرخ سود را قید می‌نمایند.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی با افزایش نرخ سود اوراق مشارکت جاذبه این اوراق را افزایش داد و بانک‌ها برای رقابت به‌سمت افزایش سود سپرده سوق داده می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بعد از افزایش نرخ سود اوراق مشارکت بانک‌ها برای جلوگیری از خروج منابع مردم مجبور شدند پیشنهاد منطقی درباره نرخ سود به سپرده گذاران خود بدهند و همین چراغ سبزی برای افزایش نرخ سود بانکی می‌باشد.

 

با افزایش نرخ سود بانکی مخالفت کردم؛ بانک مرکزی گفت: تغییری حس نمی‌شود

توکلی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی و با توجه به تورم بالا افزایش نرخ سود بانکی مضر است، تصریح کرد: من با این کار مخالفت کردم اما بانک مرکزی گفت سهم هزینه تسهیلات در قیمت تمام‌شده کالا کم است و خیلی نباید افزایش نرخ سود تأثیری در مبادلات بگذارد. اما به‌اعتقاد بنده آثار روانی افزایش نرخ سود بسیار بالاست و رکود را به‌همراه خواهد داشت که به‌نفع کشور نیست.

 

شورای پول و اعتبار: 2 سال قبل مصوبه‌ای داشتیم که اجازه افزایش نرخ سود بانکی را داد

این عضو ناظر در شورای پول و اعتبار درباره توجیه مسئولان در خصوص افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی گفت: شورای پول و اعتبار می‌گوید طی دو سه سال گذشته مصوبه‌ای داشته که عملاً اختیار افزایش نرخ سود بانکی را به بانک‌ها داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet