هدر موبایل
1392/12/16 11:50:49
سرویس فرهنگی
سالک با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب خبرداد:

بررسی راهکارهای "تقویت جناح فرهنگی مومن" در کمیسیون فرهنگی مجلس

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه اراده جدی برای رفع معضل آسیب‌های فرهنگی، بستر را برای بهره‌گیری از توانایی جوانان مومن و انقلابی فراهم می‌کند،‌ گفت: این امر نیازمند عزم ملی است.
بررسی راهکارهای "تقویت جناح فرهنگی مومن" در کمیسیون فرهنگی مجلس رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه اراده جدی برای رفع معضل آسیب‌های فرهنگی، بستر را برای بهره‌گیری از توانایی جوانان مومن و انقلابی فراهم می‌کند،‌ گفت: این امر نیازمند عزم ملی است. https://cdn.icana.ir/d/019/44054.jpg بررسی,راهکارهای,"تقویت,جناح,فرهنگی,مومن",در,کمیسیون,فرهنگی,مجلس Icana

احمد سالک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت و مسئولان فرهنگی باید توجه داشته باشند که چه می کنند، زیرا در مسائل فرهنگی نمی‌توان بی ملاحظه‌گی کرد، افزود: اولین نکته آن است که وجود حضرت امام خامنه‌ای و فرمایشات ایشان اتمام حجتی در پیش‌گاه خداوند نسبت به کل مسئولان نظام است که این موضوع از لحاظ اعتقادی بسیار اساسی و حائز اهمیت است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:‌ فرمایشات مقام معظم رهبری را باید در دو بُعد مهم مورد بررسی قرار داد تا یک نتیجه مطلوب دهد؛ اول رفع آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است ماند برطرف ساختن معضل موادمخدر، ‌طلاق یا قانون‌گریزی، که بدون‌شک این امر نیازمند عزمی ملی از سوی مسئولان فرهنگی است تا برخوردی درست برای این معضلات را مدنظر قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ یادآور شد:‌ رفع معضل آسیب‌های فرهنگی، بستر را برای تکیه بر بهره‌گیری از توانایی های جوانان مومن و انقلابی فراهم می‌کند و به طور حتم سرمایه‌گذاری خاص روی این جوانان برای کشور اثر بخش خواهد بود.

سالک،‌ تصریح کرد: بدیهی است رفع ‌ آسیب‌های فرهنگی و تکیه بر جوانان مومن و انقلابی نبرد سنگینی با مجموعه مدیران و طراحان پشت پرده جنگ نرم است که این امر نیازمند عزمی ملی است و سران سه قوه مسئول مستقیم تحقق آن هستند.

وی، با بیان اینکه با برون‌رفت از آسیب‌های فرهنگی و اجرایی کردن درست مسایل فرهنگی، دین در جامعه حاکم می‌شود، افزود: ‌برای رسیدن به این هدف علاوه بر ورود دستگاه‌های ذی‌ربط مانند وزارت فرهنگ و ارشاد، ورزش و جوانان، ارتباطات و کشور، مردم نیز باید با مشارکت عظیم در هیات‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی و مساجد به مقابله با آسیب‌های فرهنگی رفته تا بستر حاکم شدن مسایل اسلامی در جامعه بیش از گذشته عملی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم،‌ با یادآوری قانون عفاف و حجاب در کشور، تصریح کرد: این قانون به 26 دستگاه اجرایی کشور با ماموریت‌های مختلف ابلاغ شد اما هنوز شاهد بی‌بندوباری در جامعه هستیم؛ بدون‌شک مهمترین دلیل برای وجود چنین معضلی آن است که دستگاه‌های ذی‌ربط باور لازم برای تحقق این ماموریت قانونی را ندارند.

وی یادآور شد: در این میان رسانه‌ها باید برای آموزش دادن و بالا بردن مسئولیت پذیری مسئولان بسیج شوند، زیرا در کشور قانون وجود دارد اما مشکلات از اجرا نشدن این قوانین آغاز می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به مسایل فرهنگی درکمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: روز یکشنبه (18 اسفند) فرمایشات مقام معظم رهبری را مرور خواهیم کرد تا شرمنده ایشان نباشیم.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه اساس باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد، یادآور شدند: امیدواریم مسئولان فرهنگی بدانند چه می کنند با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی کرد./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet