هدر موبایل
1392/12/16 12:15:05
سرویس سیاسی
آصفری با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان:

دشمنی استکبار با ایران همیشگی است/مرزبندی روشن با دشمن لازمه توسعه روابط با دیگر کشورها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دشمنی استکبار جهانی با جمهوری اسلامی را همیشگی خواند و گفت:مرزبندی روشن با دشمن لازمه توسعه روابط با دیگر کشورها است.
دشمنی استکبار با ایران همیشگی است/مرزبندی روشن با دشمن لازمه توسعه روابط با دیگر کشورها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دشمنی استکبار جهانی با جمهوری اسلامی را همیشگی خواند و گفت:مرزبندی روشن با دشمن لازمه توسعه روابط با دیگر کشورها است. https://cdn.icana.ir/d/019/42950.jpg دشمنی,استکبار,با,ایران,همیشگی,است/مرزبندی,روشن,با,دشمن,لازمه,توسعه,روابط,با,دیگر,کشورها Icana

محمد حسن آصفری درگفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، گفت: سخنان رهبرمعظم انقلاب درجمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری همانند دیگر فرمایشات ایشان دارای اهمیت فوق العاده ای است، موضوعی که مقام معظم رهبری درباره مرزبندی با دشمن و نیروهای خودی مطرح کردند اهمیت ویژه ای دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروز با توجه به روابط توسعه ای و بین المللی ایران با تمام دنیا، برخی چهره های سیاسی خطوط قرمزو رویکرد استکباری آمریکا را فراموش کردند و به دنبال این موضوع هستند که این ارتباط با هر شرایطی شکل بگیرد، این درحالی است که باید با دید روشن و واقع بینانه نسبت به مسائل و اتفاقات بین المللی نگاه کرد.

وی، تصریح کرد: دشمنی استکبار جهانی از گذشته تا امروز ادامه داشته و تا زمانی که ملت ایران درراستای اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و مبارزه با زورگویی حرکت کنند این دشمنی ها به طور قطع ادامه خواهد داشت، ازاین رو متاسفانه درحال حاضر نغمه های بسیار شومی از برخی تربیون ها برای ایجاد ارتباط با دشمن و دولت های استکباری شنیده می شود؛ اما این موضوع بسیار مهم است زیرا ما مخالف با ارتباط با دنیا نیستیم، چرا که معتقد هستیم که ارتباط ها با کل دنیا باید درتمامی بخش ها گسترش پیدا کند.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: درحال حاضر لازمه چرخش اقتصادی و توسعه ارتباط با ملل دنیا است، اما اگر این ارتباط از حد ومرز کافی برخوردار نبوده و اصول در آن رعایت نشود؛ می تواند آثار منفی به ارمغان آورد، ازسویی یکی دیگر مباحثی که مقام معظم رهبری مطرح کردند توجه به ظرفیت های بی شمار داخلی است، زیرا در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های بسیاری درحوزه سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار است.

آصفری، بیان کرد: دربعد سخت افزاری راه های اصلی ترانزیت بین المللی که در ایران وجود دارد، یکی ازروش هایی است که می توان سطح ارتباط تجارت اقتصادی با سایر کشورها را گسترش داد، البته وجود آب های آزاد در منطقه و درراس آنها خلیج فارس و تنگه هرمز ازجمله نقاط استراتژیک است که امروز به عنوان یک فرصت جمهوری اسلامی ایران می تواند از آن نهایت استفاده را انجام داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در حوزه نرم افزاری، ایدئولوژی ایران به عنوان یک تفکر ارزشمند در مقابل قدرت های شرق وغرب مطرح است، افزود: این ایدئولوژی سبب شده است که یک اتفاق بزرگ به نام بیداری اسلامی درمنطقه و خاورمیانه به وجود آید، بنابراین غربی ها به جهت اینکه نگذارند بیداری اسلامی در منطقه توسعه پیدا کند؛ از هرطریقی دنبال آن هستند که جمهوری اسلامی ایران را به مسائل داخلی مشغول کنند، که این موضوع غافل شدن از دشمنی دولت های مزدور است.

رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار با نمایندگان خبرگان رهبری توجه دائمی مسئولان و مقایسه شرایط کنونی و توانایی های امروز با شرایط سال های قبل را یکی از وظایف دانستند و درخصوص هشتمین وظیفه مسئولان گفتند مسئولان باید با جبهه دشمن مرزبندی صریح و شفاف داشته باشند، بخصوص در شرایط کنونی.

 ایشان تأکید کردند که برخی در این خصوص مغالطه می کنند و اینگونه القا می کنند که مرزبندی به معنای قطع رابطه با دنیا است در حالیکه مرزبندی با جبهه دشمن، همانند مرزهای جغرافیایی، نسبت ما و دشمن را مشخص می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet