هدر موبایل
1392/12/16 12:39:19
سرویس فرهنگی
باقری با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب:

دولت روحانی فصل جدیدی را در حوزه فرهنگ کشور باز کند/ نحوه هزینه‌کرد اعتبارات فرهنگی باید نظارت‌پذیر شود

نماینده مردم بناب در مجلس با تاکید بر اینکه دولت روحانی فصل جدیدی را در حوزه فرهنگ کشور باز کند، گفت: باید اقدامات عملی و ریشه‌ای و گام‌های اساسی برای رفع معضلات فرهنگی کشور برداشته شود.
دولت روحانی فصل جدیدی را در حوزه فرهنگ کشور باز کند/ نحوه هزینه‌کرد اعتبارات فرهنگی باید نظارت‌پذیر شود نماینده مردم بناب در مجلس با تاکید بر اینکه دولت روحانی فصل جدیدی را در حوزه فرهنگ کشور باز کند، گفت: باید اقدامات عملی و ریشه‌ای و گام‌های اساسی برای رفع معضلات فرهنگی کشور برداشته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/55682.jpg دولت,روحانی,فصل,جدیدی,را,در,حوزه,فرهنگ,کشور,باز,کند/,نحوه,هزینه‌کرد,اعتبارات,فرهنگی,باید,نظارت‌پذیر,شود Icana

محمد باقری بنابی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری و اظهار نگرانی ایشان نسبت به مسایل فرهنگی کشور، افزود:‌ به طور حتم مسئولان نظام موظفند تا مسایل و معضلات فرهنگی کشور را رصد کرده و با جدیت تمام دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را برطرف سازند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:‌ به طور کلی می‌توان گفت متاسفانه بعد از انقلاب توجه به مسایل فرهنگی به گونه‌ای که مدنظر نظام و انقلاب بود از سوی دولت‌ها مورد توجه قرار نگرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: نگرانی مقام معظم رهبری از مسایل فرهنگی کشور نشات گرفته از اقدامات دولت‌های گذشته نسبت به بی‌توجهی موضوعات فرهنگی کشور بود به گونه‌ای که اکنون شاهد آسیب‌های این بی‌توجهی در جامعه هستیم.

باقری با تاکید بر اینکه دولت یازدهم باید فصل جدیدی از مسایل فرهنگی را باز کند تا مشکلات به درستی رصد و آسیب‌شناسی شود،‌ افزود: در این میان لازم است با اقدامات عملی و ریشه‌ای، گام‌های اساسی برای رفع معضلات فرهنگی برداشته شود و در این میان مجلس، دولت و قوه قضاییه باید دست به دست هم داده تا مسایل فرهنگی مدنظر مقام معظم رهبری تحقق یابد.

وی درباره تزریق اعتبارات به حوزه فرهنگ و هزینه‌کرد آن در مسیر درست فرهنگی کشور، تاکید کرد: متاسفانه در کشور به دلیل تعدد مراکز فرهنگی، بودجه‌ای که به سازمان‌های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تزریق می‌شود با عنوان کمک یا مساعدت صورت می‌گیرد که همین امر دست ناظران را برای نظارت بر مصرف درست این بودجه کوتاه کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: اختصاص بودجه به دستگاه‌های فرهنگی باید از حالت کمک و مساعدت خارج شود تا این مراکز بتوانند نسبت به هزینه کرد این اعتبارات به دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند.

روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، توجه به فرهنگ دینی و انقلابی را یکی از وظایف خطیر مسئولان دانستند و با اشاره به اظهار نگرانی نمایندگان مجلس خبرگان از مسائل فرهنگی کشور، تأکید کردند: من هم از مسائل فرهنگی نگرانم و در این نگرانی نمایندگان محترم خبرگان سهیم هستم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: دولت محترم باید به این موضوع توجه کند و مسئولان فرهنگی نیز باید توجه داشته باشند که چه می کنند، زیرا در مسائل فرهنگی نمی‌توان بی ملاحظه‌گی کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مسئله فرهنگ مهم است زیرا اساس ایستادگی و حرکت نظام اسلامی، مبتنی بر حفظ فرهنگ اسلامی و انقلابی و تقویت جریان فرهنگی مؤمن و انقلابی است.

ایشان گفتند: واقعاً همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند زیرا همین جوانان هستند که در روز خطر، سینه سپر می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet