خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/16 12:12:23
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

مبارزه با فساد اقتصادی همواره از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه با وجود زحمات فراوان در زمینه مبارزه با فساد اقتصادی ، می باید با قاطعیت بیشتری عمل کند.
مبارزه با فساد اقتصادی همواره از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه با وجود زحمات فراوان در زمینه مبارزه با فساد اقتصادی ، می باید با قاطعیت بیشتری عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44993.jpg مبارزه,با,فساد,اقتصادی,همواره,از,دغدغه‌های,رهبر,معظم,انقلاب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ˈمحمد اسماعیل کوثریˈبا بیان اینکه موضوع مبارزه با فساد اقتصادی در کشور همواره از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است ،افزود: بیش از 10 سال از فرمان هشت ماده ای رهبری به سران قوای سه گانه در خصوص مبارزه جدی و عملی با مفاسد اقتصادی می گذرد اما تاکنون عزم جدی برای مبارزه با این پدیده زشت انجام نشده است.

وی فعالیت سالم اقتصادی، پرهیز از امتیاز طلبی، زیاده خواهی و انحصار طلبی و احیای سرمایه گذاری، ایجاد تولید و اشتغال، از میان بردن احساس ناامنی و نومیدی، جلوگیری از سوء استفاده ها از امکانات حکومتی و همچنین اقدامات مناسب نظارتی قوای سه گانه از جمله ضرورت های کشور ذکر کرد.

کوثری، تلاش مجموعه دستگاه های نظام برای برخورد قاطع تر با فساد اقتصادی در کشور را ضروری دانست و افزود: قوه مقننه با تنظیم قوانین کارآمد، جامع و روشن و دولت نیز با کنترل لازم و بستن مجراهای شکل گیری فساد می توانند نقش اساسی در از بین بردن زمینه های فساد داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: برطرف شدن مفاسد در تمام حوزه ها از جمله حوزه اقتصادی ، نیازمند شناسایی ریشه ها، عوامل زمینه ساز مفاسد و برطرف کردن آنها و همچنین برخورد با عاملان آن در سطوح و لایه های مختلف است.
وی با بیان اینکه، باید همه دستگاه از جمله دستگاه های قضایی به موضوع مفسدان اقتصادی به خصوص فسادهای مدیریتی حساس باشند، افزود: درست است که اموال تاراج شده در بسیاری از موارد اعاده می شوند اما به جهت اثرات نامطلوب ناشی از اقدامات مجرمانه آن می بایست برخورد با عوامل فساد با سرعت و جدیت باشد.
کوثری تاکید کرد: برخورد قاطع با مجرمین اقتصادی ضمن اینکه درس عبرتی برای سایر مجرمان احتمالی خواهد بود ، باعث امیدواری و دلگرمی هرچه بیشتر مردم به نظام مقدس اسلامی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet