ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/12/16 13:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سالک کاشانی:

دستگاه‌های فرهنگی با تشکیل جبهه واحد در جهت ارتقای فرهنگ دینی اقدام کنند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دستگاه‌های فرهنگی با تشکیل جبهه واحد در جهت ارتقای فرهنگ دینی اقدام کنند.
دستگاه‌های فرهنگی با تشکیل جبهه واحد در جهت ارتقای فرهنگ دینی اقدام کنند رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دستگاه‌های فرهنگی با تشکیل جبهه واحد در جهت ارتقای فرهنگ دینی اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/44054.jpg دستگاه‌های,فرهنگی,با,تشکیل,جبهه,واحد,در,جهت,ارتقای,فرهنگ,دینی,اقدام,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازتسنیم؛حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه جدی دولت به موضوع فرهنگ، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری اتمام حجت به مسولین و ملت ایران است. همواره فرمایشات ایشان بزرگترین راهبرد برای برون‌رفت از وضع نابسامان فرهنگی به سوی فرهنگ دینی و حاکم کردن دین در جامعه است که باید از سوی همه دستگاه‌ها و مردم به آن توجه جدی شود.
وی افزود: دولت همانگونه که برای صنعت، معدن، علم و مسائل دیگر همخوانی پیدا کرده تا بتواند موضوعات مختلف را پیش ببرد، در مسئله فرهنگ نیز باید چنین عزم راسخی را داشته باشد. البته سران سه قوه و به خصوص دولت باید این عزم جدی را داشته باشند. دولت همانطور که برای صنعت، اقتصاد و کشاورزی و سایر موارد دیگر منبع پولی اختصاص می‌دهد، برای فرهنگ نیز باید به طریق اولی منابع بودجه‌ای را اختصاص دهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مقوله فرهنگ اقتصاد مقاومتی را رشد می‌دهد و صنعت را به حرکت در می‌آورد، اظهارداشت: فرهنگ، کشاورزی ما را ارتقا می‌دهد و سبب رشد تولید ملی برای برون‌رفت از وضع تحریم اقتصادی و سایر فشارهای بین‌المللی شده و ما را نجات می‌دهد. تعلیمات و آموزه‌های فرهنگ دینی این کارها را می‌کند.

حجت‌الاسلام سالک در ادامه تصریح کرد: فرهنگ با فمینیسم، اباهه‌‌گری، تساهل و تسامح مقابله می‌کند و قاطعیت خودش را در اجرایی کردن قوانین الهی نشان می‌دهد. این ضرورت کار است که باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: اگر وزارت ارشاد کنترل جدی بر روی اندیشه‌های "فمینیستی" و یا "لیبرالیستی" نداشته باشد، به طور طبیعی سبک زندگی غربی را در جامعه حاکم و جامعه را از سبک زندگی دینی جدا می‌کند. بنابراین این مسئله بسیار حیاتی است.

**با نگاه  "لیبرابی" نمی‌توان با موضوع فرهنگ برخورد کرد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه دستگاه‌های ذیربط اعم از دولتی و غیردولتی و نهادهایی که به طور مستقیم مخاطب مسائل فرهنگی هستند و حتی مجلس و کمیسیون فرهنگی مجلس باید به طور ضروری به اقدامات جدی برای رفع نگرانی مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ اقدام کنند،گفت: این کار نیازمند تشکیل یک جبهه عظیم و واحد دستگاه‌ها با سیاست همپوشانی در دو جهت تعمیق در معارف دین و ارتقای فهم سیاسی توأم با بصیرت است تا از این طریق بستر حاکم کردن دین در جامعه محیا پیدا شده و مرزبندی‌ها با هجمه سنگین بین‌‌الملی روشن و روشن‌تر شود.
حجت‌الاسلام سالک افزود: باید با قلم‌ها، گفتمان‌ها و سخنرانی‌های غیر مربوط برخورد منطقی و اخلاقی داشت، اما در عین حال اگر نپذیرفتند، باید برخورد قضایی صورت گیرد. روزنامه‌های آسمان، بهار، قانون و بعد هم سخنان افرادی مانند رضوی فقیه در همدان نیش‌‌هایی است که به قلب اسلام ناب می‌خورد و باید با آن‌ها برخورد جدی انجام شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد دولت در زمینه توجه به فرهنگ اشاره و تصریح کرد: دولت علاقه‌مند است که اقداماتی را در حوزه فرهنگ انجام دهد، اما با نگاه باز و "لیبرابی" نمی‌توان با این موضوع برخورد کرد. این به معنای این نیست که آزادی از جامعه سلب شود؛ آزادی باید در چارچوب دین مطرح شود. ما نمی‌توانیم شاهد بی‌بند و باری و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی نظیر مواد مخدر و مشروبات الکلی و مطبوعات مسموم در جامعه باشیم. باید دقت کافی صورت گیرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت باید عزم جدی برای اجرای مسائل قانونی داشته باشد، به قانون عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال، قانون عفاف و حجاب برای 26 دستگاه تعریف شده و این دستگاه‌ها در این زمینه مسئولیت دارند، اما ما هنوز شاهد بی‌بند و باری در دستگاه‌های دولتی هستیم که این معنایش این است که این قانون اجرا نمی‌شود.
حجت‌الاسلام سالک خاطر نشان‌کرد: مسئولان نهادهای فرهنگی کشور باید به مقوله فرهنگ دینی باور داشته و در این زمینه مسئولیت‌پذیر باشند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet