هدر موبایل
1392/12/17 09:16:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفیان ملا:فضای اعتماد مردم به دولت ضعیف است

خوشه بندی بر اساس مشاغل برای توزیع یارانه نقدی

واقعیت این است که در جامعه ما فضای اعتماد مناسبی بین مردم و دولت وجود ندارد و غیر ممکن است که با این فضای روانی در جامعه ما مردم در خصوص اموال و درآمد خود اطلاعات دقیقی به دولت بدهند مگر کارمندان که اطلاعاتشان در اختیار دولت است.
خوشه بندی بر اساس مشاغل برای توزیع یارانه نقدی واقعیت این است که در جامعه ما فضای اعتماد مناسبی بین مردم و دولت وجود ندارد و غیر ممکن است که با این فضای روانی در جامعه ما مردم در خصوص اموال و درآمد خود اطلاعات دقیقی به دولت بدهند مگر کارمندان که اطلاعاتشان در اختیار دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/49271.jpg خوشه,بندی,بر,اساس,مشاغل,برای,توزیع,یارانه,نقدی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه دولت در خصوص مدیریت توزیع یارانه نقدی بر مبنای خوداظهاری گفت:در خصوص توزیع یارانه در سال آتی با سه سوال اصلی و عمده رو به رو هستیم که مجلس تعیین پاسخ این سه سوال را در جریان بررسی بودجه سال 93 بر عهده دولت گذاشت.

 

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:  این 3 سوال عبارتند از اینکه پرداخت یارانه بصورت نقدی یا غیر نقدی باشد، در صورت نقدی بودن یارانه‌ها مبلغ پرداختی به مردم چقدر باشد و در آخر اینکه یارانه به چه کسانی باشد داده شود

 

یوسفیان ملا با مردود دانستن گزینه انتخابی دولت مبنی بر شناسایی اقشار نیازمند از طرق فرم های خود اظهاری گفت:  دولت می خواهد  از طریق خوداظهاری  اطلاعات درآمدی مردم را بدست آورد و بانک اطلاعاتی در این خصوص گرداوری نمایند  اما این مسئله از اساس منطق اجرایی نداشته و به طور حتم شکست می خورد.

وی در خصوص این گزینه دو.لت تاکید کرد: واقعیت این است که در جامعه ما فضای اعتماد مناسبی بین مردم و دولت وجود ندارد  و غیر ممکن است که با این فضای روانی در جامعه ما مردم در خصوص اموال و درآمد خود اطلاعات دقیقی به دولت بدهند مگر کارمندان که اطلاعاتشان در اختیار دولت است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: در خصوص کارمندان نیز شاید اقلیتی در بین کارمندان حقوق های بالا دریافت کنند اما واقعیت این است که اکثریت طبقه کارمند نیازمند دریافت یارانه نیز هستند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با بیان این که خوداظهاری راه به جایی نمی برد گفت: بنابراین دولت از جمع‌آوری اطلاعات مالی مردم از طریق خود اظهاری به جایی نمی‌رسد و بهتر است برای پرداخت یارانه اقشار مختلف و مشاغل را مدنظر قرار کند و مبنی پرداخت یارانه تقسیم بندی بر اساس مشاغل باشد.

وی با بیان این که تخمین حدودی درآمدها از روی مشاغل ممکن است ، گفت:در حال حاضر  اقشار مختلف مردم از جمله اساتید دانشگاه‌ها، قضات، طلافروشان، بنگاه‌داران، پزشکان، تجار  شغال هایی هستند که مشخص است  این طبقه های شغلی نیازمند دریافت یارانه نیستند.

یوسفیان ملا با اشاره به اقشاری که نیازمند دریافت یارانه هستند گفت: در کنار این اقشار کارمندان، کارگران، کشاورزان، بازنشسته‌ها، دانشجویان، کارگران فصلی، دست فروشان، و .... باید حتما یارانه بگیرند بنابراین واضح است که مسئله شغل می تواند تا حد زیادی گره گشا باشد.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی  دسته‌بندی اقشار مختلف بر حسب مشاغل را از الزامات اجرای فاز دوم هدفمندی توصیف و تصریح کرد: به جای کسب اطلاعات درآمدی از طریق خود اظهاری دولت بهتر است بر حسب مشاغل یارانه بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet