هدر موبایل
1392/12/17 09:59:55
سرویس سیاسی
خجسته خبر داد:

اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شهریور 93 نهایی می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس از نهایی شدن اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس و نمایندگان آن در ۶ماه نخست سال ۹۳خبر داد.
اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شهریور 93 نهایی می‌شود رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس از نهایی شدن اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس و نمایندگان آن در 6ماه نخست سال 93خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43369.jpg اصلاح,جدول,حوزه‌های,انتخابیه,مجلس,شهریور,93,نهایی,می‌شود Icana

امیرخجسته در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس و تعداد نمایندگان آن، در جلسه این هفته کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس، گفت: پیش از این قرار بود دولت لایحه‌ای را دراین‌باره به مجلس ارائه کند اما وقتی این کار انجام نشد، به درخواست نمایندگان طرحی تنظیم و در کمیسیون شوراها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم اکنون کمیته‌ای در کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور مجلس تشکیل شد و کارشناسان و نمایندگان استان‌ها به تفکیک با حضور در کمیسیون نظرات و پیشنهادات خود را درباره طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس و تعداد نمایندگان آن، بیان می‌کنند.

وی افزود: پس از بررسی شاخص‌ها در کمیسیون شوراها، احتمالا این طرح پس از تعطیلات نوروزی در کمیسیون بررسی و سپس برای طرح در صحن علنی تقدیم هیات رئیسه می‌شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن در شش ماه اول سال 93 در صحن علنی مطرح می‌شود، گفت: با توجه به اینکه یکی از موضوعات بحث برانگیز در مجلس، موضوع انتخابات و افزایش نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه است، سعی خواهد شد طرح جامعی نسبت به طرحی که در انتهای دوره هشتم مجلس به صحن علنی آمد و سپس از دستورخارج شد، تنظیم و به هیات رئیسه ارائه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet