هدر موبایل
1392/12/17 14:24:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیمردانی:

سه قوه گام های موثری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته اند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اراده قوای مقننه، مجریه و قضاییه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مطلوب بوده و گام های موثری از سوی سه قوه برای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برداشته شده است.
سه قوه گام های موثری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته اند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اراده قوای مقننه، مجریه و قضاییه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مطلوب بوده و گام های موثری از سوی سه قوه برای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برداشته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43135.jpg سه,قوه,گام,های,موثری,برای,اجرای,سیاست,های,اقتصاد,مقاومتی,برداشته,اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛محسن علیمردانی افزود: برخورد با متخلفان در زمینه های مختلف براساس قانون ضرورتی اجتناب ناپذیر است و دستگاه قضایی باید با مفسدان اقتصادی قاطعانه و در کمترین زمان برخورد کند.

وی ادامه داد: نگرش شعاری به مسایل، از آسیب های جدی در عرصه سیاستگذاری بوده که امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم ازجمله نگرش علمی و کاهش سوء مدیریت ها، موضوع اقتصاد مقاومتی از گزند این آسیب در امان بماند و شاهد تحقق عینی آن در جامعه باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حمایت از تولید داخلی را اولین گام برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: بانک ها در راستای اعطای تسهیلات به تولید کنندگان به وضع کلان اقتصادی کشور توجه نکرده و بیشتر درقالب واسطه گر نقش ایفا می کنند.

علیمردانی تاکید کرد: سودی که دلال ها از بازار تولید می برند به مراتب بیشتر از سودی است که عاید تولید کنندگان می شود و این امر مانع پویایی تولید داخلی و در نتیجه عقیم ماندن اقتصاد مقاومتی می شود.

وی افزود: واردات کالاهای غیرضروری از دیگر موانع نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی در جامعه است و این درصورتی است که واردات کالاها باید در خدمت افزایش میزان تولید و ارتقا سطح بهره وری باشد و مصرف گرایی و اسراف به حداقل ممکن کاهش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet