هدر موبایل
1392/12/17 12:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ثروتی با تاکید بر ضرورت دقت دولت در بررسی فرم های خوداظهاری:

توجه به حساب بانکی افراد برای مدیریت توزیع یارانه ها، ناقض حریم شخصی شهروندان نیست

اینکه گفته می‌شود اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی افراد اطلاعات شخصی محسوب می‌شود، حرف درستی نیست بلکه دولت باید بتواند از همه کانال‌ها اطلاعات لازم را جمع‌آوری کند.
توجه به حساب بانکی افراد برای مدیریت توزیع یارانه ها، ناقض حریم شخصی شهروندان نیست اینکه گفته می‌شود اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی افراد اطلاعات شخصی محسوب می‌شود، حرف درستی نیست بلکه دولت باید بتواند از همه کانال‌ها اطلاعات لازم را جمع‌آوری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42830.jpg توجه,به,حساب,بانکی,افراد,برای,مدیریت,توزیع,یارانه,ها،,ناقض,حریم,شخصی,شهروندان,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) موسی الرضا ثروتی، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلسگفت: بررسی فرم های خود اظهاری از جانب دولت باید با دقت زیادی انجام شود چرا که درصد خطای این روش قابل توجه و تامل است.

نماینده مردم بجنورد، جارجرم،مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: دولت در بخش‌های مختلف اطلاعات گروه های مختلفی را در دست دارد از جمله حقوق و مزایای کارمندان مشخص است، اطلاعات و آمار مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و اطلاعاتی در مورد صاحبان کارخانه‌ها، شرکت‌ها و اعضای هیات مدیره‌ها نیز وجود دارد و دولت باید در بررسی فرم‌های خوداظهاری این اطلاعات را مبنا قرار داد.

ثروتی هم چنین تصریح کرد: دولت باید اطلاعات سیستم‌های مختلف دولتی در مورد درآمد و دارایی افراد با فرم‌های خوداظهاری تطبیق دهد هم چنین در جهت طراحی نرم افزاری برای شناسایی اقشار مختلف جامعه گام بر دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این  حساب‌های بانکی افراد  منبع اطلاعاتی خوبی برای دولت است چرا به خوبی موید وضعیت مالی خانوار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی به وارسی حساب های بانکی انتقاد دارند چرا که حساب بانکی را نوعی حریم خصوص می دانند گفت: اینکه گفته می‌شود اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی افراد اطلاعات شخصی محسوب می‌شود، حرف درستی نیست بلکه دولت باید بتواند از همه کانال‌ها اطلاعات لازم را جمع‌آوری کند.
وی ادامه داد: بنابراین در عین اینکه فرم‌های خوداظهاری دریافت یارانه باید پایه بررسی‌های دولت قرار گیرد، اطلاعات مربوط به اموال، ثروت و دارایی افراد نیز باید مورد راستی‌آزمایی قرار بگیرد .

ثروتی هم چنین تصریح کرد: علاوه بر اینکه در قانون پیش‌بینی شده کسانی که اطلاعات نادرست دریافت کنند، سه برابر یارانه دریافتی جریمه می‌شوند،تا این فرهنگ در جامعه تثبیت شود که نباید به دولت اطلاعات درآمدی دروغ داد.
 
چه کسانی یارانه بگیرند، چه کسانی یارانه نگیرند

ثروتی با بیان این که تعیین حدود برای دریافت یا عدم دریافت یارانه باید شامل فاکتورهایی از قبیل مسکن و درآمد و محل زندگی باشد گفت:در  تهران کسانی که مسکن دارند و حقوق  آن ها ماهانه دو میلیون تومان به بالا است نباید یارانه دریافت کنند و اگر مسکن ندارند، از حقوق سه میلیون تومان به بالا شامل لیست دریافت کنندگان یارانه نباشند.
وی ادامه داد: در شهرستان‌ها هم دارندگان مسکن از حقوق یک و نیم میلیون به بالا و کسانی که مسکن ندارند از حقوق دو میلیون به بالا می‌توانند از دریافت یارانه حذف شوند.

خانواده های درگیر با بیماری های صعب العلاج باید یارانه بگیرند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هم چنین تاکید کرد: کسانی در خانواده بیماران صعب‌العلاج دارند و  هزینه‌های درمانی بالایی را باید تقبل کنند و در جمعیت مشمول دریافت یارانه لحاظ شود./


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet