خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/17 14:39:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
روش خود اظهاری برای توزیع یارانه نقدی راه به جایی نمی برد

ضرورت استفاده از بانک اطلاعاتی وزارت اقتصاد و دارایی

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت:جمع آوری اطلاعات از طریق خوداظهاری و بعد راستی آزمایی روشی منطقی و عقلانی نیست و به جای این اقدامات استفاده از برخی از بانک های اطلاعاتی از جمله بانک اطلاعاتی وزارت اقتصاد و دارایی را از جمله راهکارهای مناسب برای تعیین دهک های مختلف در جهت مدیریت مناسب توزیع یارانه نقدی است.
ضرورت استفاده از بانک اطلاعاتی وزارت اقتصاد و دارایی سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت:جمع آوری اطلاعات از طریق خوداظهاری و بعد راستی آزمایی روشی منطقی و عقلانی نیست و به جای این اقدامات استفاده از برخی از بانک های اطلاعاتی از جمله بانک اطلاعاتی وزارت اقتصاد و دارایی را از جمله راهکارهای مناسب برای تعیین دهک های مختلف در جهت مدیریت مناسب توزیع یارانه نقدی است. https://cdn.icana.ir/d/019/58638.jpg ضرورت,استفاده,از,بانک,اطلاعاتی,وزارت,اقتصاد,و,دارایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)؛عبدالرضا مصری، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: :بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها محل درآمد و منبع توزیع یارانه نقدی باید تنها افزایش قیمت حامل های انرژی باشد که بر این اساس محل تامین یارانه ها در سال آتی نیز از افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: به نظر می رسد دولت برای فاز دوم برنامه ریزی دارد که به صورت هدفمندی یارانه توزیع شود  و یارانه تنها باید به افرادی تعلق گیرد که با افزایش قیمت ها، هزینه های زندگی آنها افزایش پیدا خواهد کرد و توان گذران زندگی را با این افزایش قیمت ندارند.
وی ادامه داد: از اساس ماهیت و مفهوم توزیع یارانه نقدی نیز همین است که یارانه تنها به افرادی که زندگی آنها دچار مشکل می شود پرداخت شود تا منجر به کاهش فشار تورمی بر روی آن ها شد.

مصری در پاسخ به این سوال که برخی میزان درآمد را معیار کافی و مطمئن در توزیع یارانه نقدی می دانند گفت: اگر معیار تنها حقوق افراد باشد ممکن است فردی برای مثال در ماه سه میلیون تومان درآمد داشته باشد اما مستاجر باشد و در خانواده خود نیز فردی مبتلا به یک بیماری سخت و هزینه بر داشته باشد اما در کقابل فرد دیگر سه میلیون درآمد داشته باشد اما نیازمند به دریافت یارانه نباشد.

وی با بیان این که  باید معیار معقولی برای هزینه ها در نظر گرفت، گفت:استفاده از برخی از بانک های اطلاعاتی از جمله بانک اطلاعاتی وزارت اقتصاد و دارایی را از جمله راهکارهای مناسب برای تعیین دهک های مختلف در جهت مدیریت مناسب توزیع یارانه نقدی است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ابتدا از مردم خود اظهاری دریافت شود و بعد ببینند چه کسی راست گفته یا دروغ و بعد برای فرد متخلف جریمه در نظر بگیرند روشی منطقی و عقلانی نیست./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet