هدر موبایل
1392/12/17 15:30:50
سرویس اقتصادی
اسداللهی:

دولت سیلاب نقدینگی را کنترل کند/ تعیین نرخ سود بانکی بر اساس شرایط فعلی

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نرخ سود بانکی براساس شرایط فعلی تعیین کند،گفت: متاسفانه نقدینگی به دلیل بی برنامه بودن مانند سیلاب به هر سو حرکت کرده و آن بخش را خراب می کند، لذا باید تمهیداتی در راستای کاهش نقدینگی اندیشیده شود.
دولت سیلاب نقدینگی را کنترل کند/ تعیین نرخ سود بانکی بر اساس شرایط فعلی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نرخ سود بانکی براساس شرایط فعلی تعیین کند،گفت: متاسفانه نقدینگی به دلیل بی برنامه بودن مانند سیلاب به هر سو حرکت کرده و آن بخش را خراب می کند، لذا باید تمهیداتی در راستای کاهش نقدینگی اندیشیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43042.jpg دولت,سیلاب,نقدینگی,را,کنترل,کند/,تعیین,نرخ,,سود,بانکی,بر,اساس,شرایط,فعلی Icana

غلامرضا اسداللهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: تنظیم سیاستهای پولی و مالی کشور همواره بر عهده شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی بوده و بانکها نیز در چارچوب سیاستهای ابلاغی سود سپرده و تسهیلات را تغییر می دهند.

نماینده مردم تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: از این رو اگر طی این مدت مصوبه جدیدی ابلاغ شده باشد نمی توان به مصوبه 2 سال پیش استناد کرد، اما بنده فکر می کنم که از آن تاریخ به بعد سیاستهایی ابلاغی شده باشد، چرا که اگر آخرین مصوبه اجازه افزایش سود را به بانکها می داد آنها تاکنون سود خود را تغییرداده بودند.

وی تصریح کرد: البته بازهم بهتر است مسئولین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای تعیین نرخ سود بانکی جلساتی را برگزار کنند، چرا که وضعیت کشور با 2 سال گذشته متفاوت بوده و نقدینگی موجود باید با برنامه ریزی به سمت بازار تولید حرکت کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: متاسفانه نقدینگی به دلیل بی برنامه بودن مانند سیلاب به هر سو حرکت کرده و آن بخش را خراب می کند، لذا باید تمهیداتی در راستای کاهش نقدینگی اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: به هر حال نظام اقتصادی و بانکی کشور اکنون نیازمند بازنگری بوده و این موضوع هم اندیشی مسئولین را طلب می کند و باید توجه داشت که شرایط کشور در حال تغییر است و نمی توان سیاستهایی که در گذشته مصوب شده را پس از 2 سال اجرا کرد.

نماینده مردم تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد در مجلس افزود: به طور مثال بودجه برای یک سال بوده و سیاستهای مالی هم مربوط به مدت زمان مشخصی است، از همین رو بانکها نمی توانند با استناد به مصوبه 2 سال پیش تغییراتی را در سود بانکی اعمال کنند ومسئولین کشور باید با توجه به شرایط کنونی  به فکر تعیین نرخ سود باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet