هدر موبایل
1392/12/17 14:48:03
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بت کلیا:

اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش برای کشور است

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نه تنها ایران را به قدرت کلیدی منطقه تبدیل می کند بلکه نسخه ای شفابخش برای کشور است.
اقتصاد مقاومتی نسخه ای شفابخش برای کشور است نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نه تنها ایران را به قدرت کلیدی منطقه تبدیل می کند بلکه نسخه ای شفابخش برای کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/43051.jpg اقتصاد,مقاومتی,نسخه,ای,شفابخش,برای,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛یوناتن بت کلیا افزود: نخستین دستاورد اقتصاد مقاومتی، حل معضل بیکاری و اشتغالزایی است که با این تحول بخش عظیمی از مشکلات کشور حل می شود.

وی دومین دستاورد اقتصاد مقاومتی را خودباوری و خوداتکایی عنوان کرد و گفت: قطع وابستگی اقتصاد کشور به نفت، توجه به صنایع دیگر و افزایش صادرات از دیگر خروجی های ارزشمند اقتصاد مقاومتی هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در حقیقت اقتصاد کشور با وابستگی به نفت سالهاست که در درون یک دایره قدم زده و هرگز این فرصت به صنایع مختلف و واحدهای تولیدی داده نشده تا ظرفیتهای خود را نشان دهند.

وی افزایش تولید، توجه به کیفیت کالاها، حمایت از سرمایه گذاران، ایجاد بستری مناسب برای تولیدکنندگان و مهمتر از همه اعمال سیاستهای تشویقی به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخلی را از جمله عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد.

بت کلیا با تاکید بر کارکردهای اقتصاد مقاومتی گفت: معنا و مفهوم اقتصاد مقاومتی این است که دست خود را به سوی بیگانگان دراز نکنیم و تنها به پتانسیل های خود اکتفا کنیم چرا که در صورت اتکا به بیگانگان گرفتاری های ما روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: اگر به وظایف خود در زمینه اقتصاد مقاومتی بی توجه باشیم بسیاری از داشته های خود را از دست خواهیم داد.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان پیام اقتصاد مقاومتی را نگاه به درون دانست و افزود: تاریخ گواه است که ما تنها با اتکا به داشته های خود می توانیم پیروز باشیم.

وی گفت: امروز تکنولوژی، صنعت، علم و تفکر در دستان توانمند دانشمندان ماست و همین مسئله دولتمردان غربی را پای میز مذاکره کشاند و همه اینها به خاطر ایستادگی های 35 ساله ملت ایران است.

وی اظهار کرد: برخلاف برخی تحلیل های نادرست اقتصاد مقاومتی به معنای قطع رابطه با جهان نیست بلکه برقراری تعامل سازنده با دولتهای جهان از اولویت های جمهوری اسلامی است و در اقتصاد مقاومتی نیز ضمن افزایش تولید داخلی از امکانات دنیا استفاده می شود.

وی افزود: نقشه ای که رهبر معظم انقلاب برای اقتصاد کشور ترسیم کردند مختص دوران تحریم نیست و پس از تحریمها نیز ادامه می یابد.

بت کلیا با رد این مطلب که برخی اقتصاد مقاومتی را ریاضتی عنوان می کنند گفت: بر عکس این تحلیل ها نه تنها فشاری به مردم وارد نمی شود بلکه زمینه رفاه عمومی فراهم شده و شیوه مصرف صحیح درجامعه تببین می شود.

این نماینده مجلس همگامی قوای سه گانه را از جمله عواملی دانست که در شتاب بخشیدن به این مهم می توانند موثر عمل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet