هدر موبایل
1392/12/17 14:57:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

دولت قبل به تعهدات قانون هدفمندی یارانه ها عمل نکرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قبل به هیچ یک از تعهدات خود در اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها عمل نکرد.
دولت قبل به تعهدات قانون هدفمندی یارانه ها عمل نکرد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قبل به هیچ یک از تعهدات خود در اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها عمل نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg دولت,قبل,به,تعهدات,قانون,هدفمندی,یارانه,ها,عمل,نکرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛سیدحسین نقوی حسینی افزود: بی توجهی دولت قبل به توانمند کردن مردم و کمک به صنعت، برای مردم و صنایع مشکلات عدیده ای ایجاد کرد .

وی گفت : در اجرای فاز نخست قانون هدفمندی یارانه ها دولت متعهد بود به گونه ای عمل کند که نه تنها فشار بیشتری به مردم وارد نشود بلکه آنها مرفه تر نیز شوند ولی عملا این اتفاق نیفتاد.

وی افزود : همچنین در اجرای فاز نخست قانون هدفمندی یارانه ها قرار بود تا دولت 20 درصد از درآمد ناشی ازاجرای این قانون را در حوزه زیر ساخت ها و 30 درصد را به حوزه تولید و صنعت اختصاص دهد که حتی یک ریال هم به این امر اختصاص داده نشد که این امر باعث شد تا صنعت شکست خورده ، اشتغال کاهش یافته و خیل عظیم بیکاران افزایش یابد .
وی تصریح کرد : در اجرای فاز نخست قانون هدفمندی یارانه ها دولت با افزایش میزان دریافتی ها توانمندی مردم را کاهش داد و باعث شد نه تنها مردم نتوانند مثل قبل زندگی کنند که شرایط زندگی برای آنان سخت تر نیز شد.
نقوی حسینی افزود : مجلس در ابتدای تصویب بودجه سال 93 به دلیل عدم تعهد دولت قبل در اجرای فاز نخست قانون هدفمندی یارانه ها ، تبصره 21 لایحه بودجه را رد کرد .

وی افزود : با تغییرات صورت گرفته در این لایحه ، مجلس با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به این شرط موافقت کرد که دولت بتواند این قانون را به طور کامل اجرا کرده و ضمن افزایش توان مردم ، صنایع نیز از درآمد دولت ناشی از اجرای فاز دوم این قانون بهره مند شوند .

نماینده مردم شهرستان های ورامین ، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود : در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها مجلس به دولت تذکر داده و در قانون نیزپیش بینی کرده که باید حمایت از مردم و تقویت حوزه درآمدی مردم به گونه ای باشد که مردم از عهده افزایش قیمت حامل های انرژی برآیند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس تصریح کرد: دولت تلاش دارد تا با مهار تورم به میزان 20 درصد و افزایش حقوق کارکنان دولت، اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را با موفقیت همراه سازد ./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet