خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/18 12:18:06
سرویس اقتصادی
جعفری بنه خلخال:

امکان سد سازی با منابع محدودشهرستانی وجود ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در تشریح محور سوال خود ازحجتی در جلسه روز سه شنبه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: سوال من از وزیر این است که چرا وزیر جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی توسعه بخش کشاورزی کشور ردیف اعتباری برای تأمین آب بخش کشاورزی روستاییان در لایحه بودجه ۹۳در نظر نگرفت؟
امکان سد سازی با منابع محدودشهرستانی وجود ندارد عضو کمیسیون انرژی مجلس، در تشریح محور سوال خود ازحجتی در جلسه روز سه شنبه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: سوال من از وزیر این است که چرا وزیر جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی توسعه بخش کشاورزی کشور ردیف اعتباری برای تأمین آب بخش کشاورزی روستاییان در لایحه بودجه 93در نظر نگرفت؟ https://cdn.icana.ir/d/019/43622.jpg امکان,سد,سازی,با,منابع,محدودشهرستانی,وجود,ندارد Icana

جلیل جعفری بنه خلخال در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دعوت از وزیر جهاد کشاورزی جهت پاسخگویی به سؤالات برخی نمایندگان در جلسه روز سه شنبه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت:در جلسه روز سه شنبه کمیسون کشاورزی مجلس در خصوص تأمین آب بخش کشاورزی و باغداری روستاییان از وزیر جهاد کشاورزی سوالاتی خواهم پرسید.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه تأمین آب بخش کشاورزی روستاییان نیازمند به سدسازی است، تصریح کرد: سد سازی نیازمند به بودجه و اعتبار است که وزیر جهاد کشاورزی تاکنون برنامه و اعتباری در خصوص تأمین آب بخش کشاورزی روستاییان در نظر نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار داشت: متأسفانه وزیرجهاد کشاورزی تأمین آب بخش کشاورزی و سد سازی را در اختیار استان ها قرار داده که به طور حتم با منابع محدودشهرستانی امکان احداث سد برای روستاها وجود ندارد.

جعفری بنه خلخال،با تأکید بر اینکه به طور میانگین برای احداث یک سد کوچک حدود یک میلیارد تومان ‌اعتبار نیاز است، افزود: معمولا اعتبارات شهرستان ها حدود 5 میلیارد تومان است که این میزان اعتبار هزینه راه سازی، جاده سازی و بهداشت و درمان می شود به همین جهت اعتباری برای ساخت سدهای کوچک معیشتی برای تمامی روستاهای کشور باقی نمی ماند.

وی،ادامه داد: سوال من از وزیر این است که چرا وزیر جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی توسعه بخش کشاورزی کشور برنامه و اعتباری برای تأمین آب بخش کشاورزی روستاییان در نظر نگرفته است؟

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چندی پیش برای توسعه بخش کشاورزی کشور به وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد کردیم که در هیئت دولت یک ردیف ملی با بودجه مناسب برای ساخت سدهای کوچک در روستاها ایجاد کنند که متأسفانه وزیر جهاد کشاورزی به عنوان متولی اصلی توسعه بخش کشاورزی،باغداری و دامپروری در این زمینه اقدامی انجام نداد به همین علت ردیف اعتباری در لایحه بودجه 93 برای احداث سدهای کوچک در مناطق روستایی و محروم قرار نگرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم،با تأکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مقام اجرایی باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد، گفت: یکی از مطالبات اصلی جوامع روستایی در این دو سال اخیر تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تأمین آب بخش کشاورزی است به همین جهت وزارت جهاد کشاورزی برای تأمین آب کشاورزی روستاییان در راستای اقتصاد مقاومتی باید منابع مالی مناسبی در لایحه بودجه 93 تخصیص دهدکه تاکنون در این زمینه اقدامی انجام نداده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس،با انتقاد از اینکه حتی مجلس هم توجه بسزایی به مناطق روستایی و محروم ندارد، گفت: متأسفانه گلایه ای که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارم عدم حمایت و توجه به مناطق محروم و روستایی است به طوری که وقتی وزیر جهاد کشاورزی ردیف اعتباری در لایحه بودجه 93 برای تأمین آب کشاورزی روستاییان قرار ندهد و مجلس هم در راستای عملکرد دولت دفاعی از مناطق محروم نکند بی شک باید به طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی پرداخت.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet