خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/21 11:49:40
سرویس اقتصادی
بائوج لاهوتی:استیضاح نعمت زاده به صلاح کشور نیست

واردات 2 میلیون تن برنج با وقاحت تمام/دیگر امیدی برای حمایت از برنج ایرانی ندارم

نماینده مردم لنگرود در مجلس،با تأکید بر اینکه دیگر امیدی برای حمایت از برنج ایرانی ندارم، گفت:پشت واردات برنج به کشور صاحبان قدرتی وجود دارد که این افراد بسیار قوی تر از تذکرات برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند.
واردات 2 میلیون تن برنج با وقاحت تمام/دیگر امیدی برای حمایت از برنج ایرانی ندارم نماینده مردم لنگرود در مجلس،با تأکید بر اینکه دیگر امیدی برای حمایت از برنج ایرانی ندارم، گفت:پشت واردات برنج به کشور صاحبان قدرتی وجود دارد که این افراد بسیار قوی تر از تذکرات برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/59602.jpg واردات,2,میلیون,تن,برنج,با,وقاحت,تمام/دیگر,امیدی,برای,حمایت,از,برنج,ایرانی,ندارم Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وضعیت نابسامان برنج درکشور،گفت: متأسفانه دولت یازدهم علی رغم شعار خود مبنی برحمایت از تولید داخلی تاکنون اقدام به واردات 2 میلیون تن برنج به کشور کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از اینکه واردات بی رویه برنج به کشور منجر به نخریدن برنج داخلی از شالیکاران شده است،تصریح کرد: بر اساس نیاز و سرانه مصرف میزان برنجی که باید به صورت رسمی و قانونی از مرزها وارد کشور شود حدود 400 هزار تن است که متأسفانه دولت اقدام به واردات 2 میلیون تن برنج تاکنون کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: متأسفانه پشت واردات برنج به کشور صاحبان قدرتی وجود دارد که این افراد بسیار قوی تر از تذکرات برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند.

بائوج لاهوتی، افزود: بارها تذکراتی درخصوص واردات بی رویه برنج به کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به مسئولان دولتی داده ام که در این راستا لحظه ای خسته نشدم اما در حال حاضر شاهد واردات 2 میلیون تن برنج با وقاحت تمام به کشور هستم به همین جهت به صراحت می گویم دیگر امیدی برای حمایت از برنج داخلی ندارم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه دولت برنج سبد کالا را هم از برنج هندی تأمین کرده است،افزود: در حال حاضر برنج ایرانی در دست کشاورزان مانده است به همین علت در کدام قانون آمده که از کشاورز همسایه حمایت کن اما کشاورز داخلی را نابود کن، متأسفانه عملکرد دولت تا به امروز حمایت از کشاورزان هندوستانی و نابودی کشاورزان داخلی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: وقتی دولت تمکینی در راستای تذکرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمی کند به همین جهت سوالات دیگری در ذهنم ایجاد شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،در پاسخ به استیضاح وزیر صنعت،معدن و تجارت به علت عدم استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا،گفت:استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عدم استفاده از برنج ایرانی در سبد کالا پابرجا است اما به عقیده من استیضاح نعمت زاده جزء تشویش در افکار عمومی  نتیجه ای نخواهد داشت.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet