هدر موبایل
1392/12/18 04:09:00
سرویس سیاسی
لاریجانی از سفر به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو بازگشت /

دستاوردهای سفر لاریجانی به آفریقای جنوبی و کنگو / توسعه روابط با دو کشور آفریقایی

رئیس مجلس شورای اسلامی در بازگشت از سفر به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو بر علاقه‌مندی این کشورها به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با ایران تأکید کرد.
دستاوردهای سفر لاریجانی به آفریقای جنوبی و کنگو / توسعه روابط با دو کشور آفریقایی رئیس مجلس شورای اسلامی در بازگشت از سفر به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو بر علاقه‌مندی این کشورها به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با ایران تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/63467.jpg دستاوردهای,سفر,لاریجانی,به,آفریقای,جنوبی,و,کنگو,/,توسعه,روابط,با,دو,کشور,آفریقایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (یکشنبه 18 اسفند ماه) در بازگشت از سفر به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو در فرودگاه مهرآباد تهران به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سفر به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو در معیت تعدادی از نمایندگان مجلس بودیم، گفت: در آفریقای جنوبی به دلیل روابط دیرینه‌ای که داشتیم مسائل مهم منطقه‌ای و روابط اقتصادی دو کشور با مقامات آفریقای جنوبی بررسی و درباره آن تبادل نظر شد.

عضو کمیسون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به گفت و گوهای خوب و سازنده هیأت پارلمانی ایران با رئیس جمهور و رئیس مجلس آفریقای جنوبی، افزود: در سفر به این کشور جلسات دیگری نیز برگزار شد و مقامات آفریقای جنوبی علاقه‌مند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی با اشاره به زمینه‌های فراوان این همکاری مانند معدن، صنعت و خدمات مهندسی، ادامه داد: در این دیدارها بر ادامه و گسترش روابط پارلمانی ایران و آفریقای جنوبی تأکید شد.

رئیس نهاد قانون گذاری با تأکید بر علاقه‌مندی دو طرف بر افزایش روابط، تصریح کرد: همکاری دو کشور ایران و آفریقای جنوبی که از کشورهای تأثیرگذار در دو نقطه حساس دنیا هستند می‌تواند شرایط جدیدی در جهان ایجاد کند.

لاریجانی با اشاره به سفر هیأت پارلمانی کشورمان به کنگو، گفت: در کشور کنگو زمینه‌های اقتصادی زیادی وجود دارد که بکر مانده و ما از آنها استفاده نکرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود زمینه‌هایی همچون معدن و خدمات مهندسی و صنعتی برای افزایش همکاری با کشور آفریقایی کنگو، تأکید کرد: آقای مصباحی مقدم به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو مصوبات و نتایج این نشست‌ها را پیگیری خواهند کرد و من نیز گزارش آنها را به دستگاه‌های اجرایی اعلام خواهم کرد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet