هدر موبایل
1392/12/18 10:52:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نکو:

یارانه فقط در اختیار نیازمندان قرار گیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین سقف حقوقی مشخص برای دریافت یارانه نقدی مبنای درستی برای تصمیم گیری نیست و باید دولت دست به ریسک بزرگی بزند و فقط به افراد واقعا نیازمند یارانه بدهد.
یارانه فقط در اختیار نیازمندان قرار گیرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین سقف حقوقی مشخص برای دریافت یارانه نقدی مبنای درستی برای تصمیم گیری نیست و باید دولت دست به ریسک بزرگی بزند و فقط به افراد واقعا نیازمند یارانه بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/57607.jpg یارانه,فقط,در,اختیار,نیازمندان,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ابراهیم نکو با بیان اینکه فاز نخست قانون هدفمندی یارانه ها با ناکامی مواجه شد، افزود: برای اجرای فاز دوم این قانون باید اول علل شکست مرحله اول ریشه یابی شده و بعد از آن راهکارهای برون رفت از این شکست بیان شود.

وی با بیان اینکه نمی توان بدون دریافت نمره قبولی از فاز نخست، اجرای فاز دوم را آغاز کرد، اضافه کرد: اجرای فاز دوم قانون هدفمندی بدون ریشه یابی علل شکست مرحله نخست این قانون و بهره گیری از تجارب آن درست نیست و به عبارتی باید ابتدا در اجرای مرحله اول نمره قبولی دریافت کنیم و بعد برای اجرای مرحله دوم اقدام کنیم.
 
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر فاز دوم قانون هدفمندی را با سبک و سیاقی که مطرح است، اجرایی کنیم مشکلات عدیده ای هم در معیشت مردم و هم برای دولت به وجود می آید وممکن است اجرای فاز دوم این قانون به محبوبیت و اعتماد مردمی دولت آسیب بزند.
 
نکو خاطر نشان کرد: فاز دوم این قانون باید نه با شدت، بلکه با درایت اجرا شود و افزایش قیمت حامل های انرژی با شیب ملایم باشد تا آسیب های احتمالی به حداقل برسد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بحث ها و راه حل هایی که برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی ارائه می شود، همه حدس و گمان افراد است.
 
وی افزود: برای مثال نمی توانید شرایط کسی که در تهران زندگی می کند را با فردی که در یک شهرستان کوچک زندگی می کند، مقایسه کرده درآمد یکسان را مبنا قرار دهید و این روش صحیحی نیست.
 
نکو همچنین گفت: اینکه اعداد و ارقامی برای تعیین سقف دریافت یارانه نقدی مطرح می شود ما را به همان مسیر اول اجرای این قانون بازمی گرداند و افزایش نقدینگی و تورم ناشی از اجرای این قانون مشکلاتی برای مردم ایجاد می کند.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت باید دست به ریسک بزرگی بزند و فقط افراد واقعا نیازمند را مورد حمایت قرار دهد تا جلوافزایش تورم و گرانی را بگیرد و مردم هم باید با همین حقوق قانع شوند تا کشور از تبعات اجرای این قانون آسیب کمتری ببیند.
 
وی در خصوص راه اندازی کمپین نه به یارانه نیز گفت: نمی توان تصمیم های مهم اقتصادی را به چنین راهکارهایی موکول کرد، چرا که تجربه نشان داده که هر وقت تصمیم گیری در چنین مواردی بر عهده مردم گذاشته شده نتیجه آن خلاف نظرات کارشناسی بوده است.
 
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ممکن است افرادی که یارانه دریافت نمی کنند، بعد از اینکه ببینند کسانی در اطرافشان یارانه دریافت می کنند به دنبال دریافت یارانه باشند و صرف نظر نکنند، چون مردم احساس می کنند این حقشان است بنابراین این بحث ساده ای نیست که این مسائل را به کمپین واگذار کنیم./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet