خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/18 11:14:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شوهانی:

سفر اشتون بر توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپا تاثیری مثبت دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سفر کاترین اشتون مسوول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران می تواند در روند مذاکرات هسته ای ایران و توسعه روابط کشورمان با این اتحادیه تاثیری مثبت داشته باشد.
سفر اشتون بر توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپا تاثیری مثبت دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سفر کاترین اشتون مسوول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران می تواند در روند مذاکرات هسته ای ایران و توسعه روابط کشورمان با این اتحادیه تاثیری مثبت داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43244.jpg سفر,اشتون,بر,توسعه,روابط,ایران,و,اتحادیه,اروپا,تاثیری,مثبت,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛احمد شوهانی با بیان اینکه اشتون یک مقام تاثیرگذار در اتحادیه اروپا و همچنین مذاکرات هسته ای ایران است، افزود: اگر چه سفر ایشان درباره مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 است ولی می تواند در رابطه با توسعه روابط ایران با اتحادیه اروپا تاثیر مثبتی بگذارد.

شوهانی با بیان این که بعد از مذاکرات و توافقات اولیه هسته ای ایران، مسیر خوبی باز شده است یادآور شد: در ماه های اخیرهیات های اقتصادی و سیاسی اروپایی به ایران سفر کردند که این می تواند در روند توسعه روابط ما با اتحادیه اروپا و همچنین تعامل بیشتر در حل مسایل هسته ای تاثیر مثبت و مفید داشته باشد.
 
شوهانی در ادامه به دعوت پادشاه عربستان از رییس جمهوری کشورمان و اهمیت گسترش روابط ایران و عربستان اشاره کرد و گفت: کشورهای عربی همیشه کشورهایی پیرو بوده اند یعنی راه شان به سمت غرب است و کشورهایی نه تاثیرگذار بلکه بیشتر تاثیرپذیر بوده اند.
 
وی ادامه داد: آنها وقتی تعامل ایران با کشورهای دنیا را دیدند و سیاست های انزواگرایانه خود را شکست خورده دیدند، مجبورند با کشور بزرگ ایران که تاثیرگذار در دنیا و بخصوص در منطقه است روابط شان را بهتر کنند بویژه آنکه با همه مانع تراشی ها و لابی گری ها نتوانستند کاری علیه کشورمان بکنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: از طرف دیگر با روی کارآمدن آقای روحانی سیاست دولت ایشان تاکید بر روابط با کشورهای جهان به خصوص کشورهای همسایه است و بارها هم اعلام کرده که اولویت روابط با کشورهای منطقه است و بنابراین عربستان هم که جزو کشورهای همسایه است اگر از ایران دعوت کند به طور قطع از آن استقبال می کنیم.
 
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سفر علی لاریجانی به آفریقای جنوبی اشاره کرد و گفت: مجلس اعتقاد دارد دیپلماسی پارلمانی کشورمان باید فعال تر شود که البته طی ماه های گذشته هم خیلی فعال تر شده است.
 
وی ادامه داد: سفرهای گروه های دوستی و پارلمانی به ویژه سفرهایی در سطح رییس مجلس کمک به دولت و تقویت و گسترش روابط با کشورها است. دیپلماسی پارلمانی مکمل دیپلماسی دولتی است که در دولت جدید هم با قوت دنبال می شود./
پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet