هدر موبایل
1392/12/18 11:50:32
سرویس صحن
قادری در نطق میان دستور:

اقتصاد مقاومتی در صحنه تعارفات سیاسی به خاموشی سپرده نشود

سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: شایسته نیست که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صحنه تعارفات سیاسی به خاموشی سپرده شده و با گذشت زمان همچنان شاهد مشکلات کشور باشیم.
اقتصاد مقاومتی در صحنه تعارفات سیاسی به خاموشی سپرده نشود سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی گفت: شایسته نیست که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صحنه تعارفات سیاسی به خاموشی سپرده شده و با گذشت زمان همچنان شاهد مشکلات کشور باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43084.jpg اقتصاد,مقاومتی,در,صحنه,تعارفات,سیاسی,به,خاموشی,سپرده,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جعفر قادری در نشست علنی امروز (یکشنبه 18 اسفند) در نطق میان دستور خود گفت: ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی نشان از درایت و تیزبینی رهبر معظم انقلاب دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: وظیفه همه مسئولان در قوای مختلف این است که این سیاست‌ها و نام گذاری‌ها را مدنظر داشته باشند و برای اجرای آن، قوانین، دستورالعمل و آیین نامه‌های لازم را وضع کنند.

وی ادامه داد: درک درست از راهبرد اقتصاد مقاومتی و مولفه‌های آن تنها راهبرد نجات کشور از فشار تحریم‌ها، کاستی‌ها و نواقص سیاست‌های اقتصادی کشور است.

قادری افزود: تبدیل سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به قانون، آیین نامه‌های اجرایی و گفتمان عمومی تضمینی برای اجرایی شدن این سیاست‌ها است؛ شایسته نیست که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صحنه تعارفات سیاسی به خاموشی سپرده شده و با گذشت زمان همچنان شاهد مشکلات کشور باشیم.

 

بلوکه شدن منابع صندوق توسعه در شرایط نیاز کشور توجیه ندارد

این نماینده مردم در مجلس نهم، به نکات قابل طرح در سطح ملی اشاره کرد و افزود: کم توجهی به رفع موانع کشور و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، عدم اهتمام و توانمندسازی بخش غیردولتی مانعی برای تحقق سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب درباره سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی است.

سخنگوی کمیسیون ویژه توسعه ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی، تصریح کرد: درشرایطی که کشور به منابع مالی برای تکمیل سرمایه گذاری‌ها و انجام سرمایه گذاری‌های جدید نیاز دارد بلوکه شدن بخش قابل توجهی از منابع کشور در صندوق توسعه ملی توجیهی ندارد.

 

دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی در اسرع وقت خلاءهای قانونی را مشخص کند

وی افزود: انتظار این است که دولت در اجرایی شدن سیاست های ابلاغی درباره راهبرد اقتصاد مقاومتی در اسرع وقت مغایرت‌های قانونی و خلا‌ءهای قانونی را مشخص و برای اصلاح به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

قادری گفت: از دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و رسانه‌ها نیز انتظار داریم که در جهت تبدیل سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به گفتمان قابل اقتصادی در کشور تلاش کنند و زمینه مشارکت همگانی در اجرای این سیاست‌ها را فراهم کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: تا زمانی که تمام ابعاد و زوایای اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهبرد راهگشای امور اقصادی کشور روشن و مشخص نباشد و مولفه‌های آن تبیین نشود و مسئولان نیز این راهبرد را باور نداشته باشند گره‌ای از مشکلات کشور باز نخواهد شد.

وی گفت: از دولت انتظار داریم به جای اینکه بیش از حد به مسائل بین المللی تمرکز کند تلاش و همت خود را بر حل موضوعات و مشکلات داخلی به کار گیرد قطعا اگر در مسائل داخلی موفقیت‌هایی حاصل شود و مذاکره کنندگان با دستی پر در مذاکرات و چانه زنی‌های بین المللی حضور خواهند یافت .

سخنگوی کمیسیون ویژه توسعه ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی، در بخش دیگری از اظهاراتش به مسائلی در سطح استانی گفت: از اهتمام رهبر معظم انقلاب در انتخاب حضرت آیت الله دستغیب نماینده مردم فارس از خبرگان رهبری به عنوان تولیت آستان های مقدس احمدی و محمدی نهایت نهایت تشکر و سپاسگزاری داشته و برای تولیت جدید در شروع فصل جدیدی از تلاش ها به منظور تقویت سومین تولیت حرم اهل بیت آرزوی موفقیت دارم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet