خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/18 11:45:58
سرویس سیاسی
فاطمه رهبر خبر داد:

گفت‌وگوهای سازنده رئیس فراکسیون زنان مجلس با نمایندگان زن پارلمان آفریقای‌جنوبی

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو با اشاره به گفت وگوهای سازنده رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان زن پارلمان آفریقای جنوبی گفت: سفر هیأت پارلمانی ایران به آفریقا کمبود روابط کشورمان با این قاره را برطرف کرد.
گفت‌وگوهای سازنده رئیس فراکسیون زنان مجلس با نمایندگان زن پارلمان آفریقای‌جنوبی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو با اشاره به گفت وگوهای سازنده رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان زن پارلمان آفریقای جنوبی گفت: سفر هیأت پارلمانی ایران به آفریقا کمبود روابط کشورمان با این قاره را برطرف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/50939.jpg گفت‌وگوهای,سازنده,رئیس,فراکسیون,زنان,مجلس,با,نمایندگان,زن,پارلمان,آفریقای‌جنوبی Icana

فاطمه رهبر در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در بازگشت از سفر هیأت پارلمانی ایران به دو کشور آفریقای جنوبی و کنگو، با اشاره به انجام گفت وگوهای سازنده وی با نمایندگان زن پارلمان آفریقای جنوبی، گفت: اگرچه تفاوت دیدگاه های ایران با آفریقای جنوبی در حوزه زنان بسیار زیاد است، اما به طور کلی مطالبی در این خصوص برای طرف آفریقایی تبیین شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طور کلی در این سفر، تعاملات خوبی با مقامات آفریقای جنوبی و کنگو برقرار شد، افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی منطقه و جهان، گسترش روابط اقتصادی با آفریقای جنوبی می تواند فواید دو جانبه ای داشته باشد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با اشاره به ارتباط ضعیف ایران با برخی کشورهای آفریقایی در سال های اخیر تصریح کرد: در این سفر، گفت وگوهای سازنده ای با مقامات کنگو و آفریقای جنوبی صورت گرفت که در برطرف کردن این نقیصه اثرگذار بود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه سفر هیأت عالی رتبه پارلماانی ایران به آفریقای جنوبی و کنگو و افزایش روابط دو جانبه با این کشورها می تواند در جهت هم افزایی و دست یابی به اهداف اقتصادی و سیاسی مثمر ثمر واقع شود، گفت: کنگو از آنجایی که کشور بسیار بکری است می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری ایرانیان باشد.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو با بیان اینکه این کشور نیازمند کمک هایی است که جمهوری اسلامی ایران با توجه به دستاوردها و نیز پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه صنعت و معدن که داشته، می تواند این کمک ها و خدمات فنی مهندسی را به آنها ارائه کند، افزود: با توجه به معادن فراوانی که در کشور کنگو وجود دارد، زمینه همگرایی اقتصادی و سرمایه گذاری ایران در این کشور مهیاست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet