هدر موبایل
1392/12/18 12:09:46
سرویس صحن
ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر نادران:

بررسی نحوه رسیدگی به سؤالات نمایندگان از وزرا در هیأت رئیسه مجلس

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نادران اعلام کرد: هیأت رئیسه مجلس نحوه رسیدگی به سؤالات نمایندگان از وزرا را به منظور جلوگیری از تأخیر بررسی می کند.
بررسی نحوه رسیدگی به سؤالات نمایندگان از وزرا در هیأت رئیسه مجلس نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نادران اعلام کرد: هیأت رئیسه مجلس نحوه رسیدگی به سؤالات نمایندگان از وزرا را به منظور جلوگیری از تأخیر بررسی می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53940.jpg بررسی,نحوه,رسیدگی,به,سؤالات,نمایندگان,از,وزرا,در,هیأت,رئیسه,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوترابی فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه 18 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به تذکر الیاس نادران مبنی بر به تعویق افتادن طرح سؤال از وزرا که برخی از آنها به حوزه فساد اقتصادی برمی گردد گفت: مبارزه با فساد اقتصادی بحث کلیدی است که تخصیص وقت به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هیأت رئیسه مجلس این موضوع را بررسی کرده و به منظور رسیدگی سریعتر به سؤالات نمایندگان تدبیری خواهد اندیشید.

گفتنی است الیاس نادران در نشست علنی امروز مجلس با استناد به ماده 197 و 209 آیین نامه داخلی مجلس که ناظر به ساز و کار طرح سؤال از وزرا است گفت: بعضا 6 ماه از ارائه سؤالاتی که نمایندگان مجلس تقدیم هیأت رئیسه کردند گذشته است این در حالی است که طبق آیین نامه وزیر 10 روز فرصت داشته است تا برای پاسخگویی حاضر شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق آیین نامه اگر تعداد سؤالات زیاد باشد و نیاز به یک جلسه داشته باشد هیأت رئیسه برای جلوگیری از تأخیر بررسی سؤالات مکلف است در هفته یک روز را به سؤال نمایندگان از وزرا اختصاص دهد تا حق نظارتی نمایندگان ضایع نشود.

وی با بیان اینکه دیروز مشاهده کردیم که رئیس جمهور اعلام کرد اسامی مفسدان اقتصادی را رسانه ها باید بر سر زبان ها بیاورند نه اینکه در جیب رئیس دستگاه باشد افزود: سؤال من این است چرا اجازه نمی دهند سؤال بنده که درباره فساد در کرسنت است مطرح شود؟ چرا اجازه نمی دهند افراد مرتبط با کرسنت از تریبون مجلس مشخص شوند؟ چه کسی دارد مانع می شود؟ دولت یا هیأت رئیسه؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به سؤال احمد توکلی درباره فساد 650 میلیون یورویی گفت: برخلاف آنچه که منتقدان ژنو 2 را متهم به بی سوادی می کنند ما هم باید کشف کنیم که 4 شرکت آمریکایی فقط مجاز شدند به ما کالای اساسی بفروشند.

 

مبارزه با فساد با شعار و جلسه عمومی و کف زدن حل نمی شود

نادران افزود: برخی موضوعات باید در صحن علنی مجلس مطرح شود و مبارزه با فساد با شعار و جلسه عمومی و کف زدن حل نمی شود و باید به صورت ریشه ای با آن مبارزه کرد از این رو اگر هیأت رئیسه اجازه ندهد سؤالات مطرح شود ریشه فساد کشف نخواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان اینکه طرح سؤال درباره کرسنت زودتر ارائه شده بود افزود: امروز سؤالی در دستور کار بود چرا طراح روز قبل از طرح سؤال، از اقدام خود منصرف شد و اجازه داده نشد که سؤال دیگری جایگزین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet