هدر موبایل
1392/12/18 15:04:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تغییر چیدمان یارگیری اروپا در منطقه؛

تلاش اشتون برای طرح ایران به عنوان شریک منطقه ای اروپا

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس بابیان اینکه سفر اشتون به تهران با نیاتی فراتر از مباحث هسته ای است؛ گفت:سفر اشتون به ایران برای طرح و پیگیری مباحثی فراتر از مسائل هسته ای است و بحث وی در این سفر روابط ایران و اروپا است.
تلاش اشتون برای طرح ایران به عنوان شریک منطقه ای اروپا رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس بابیان اینکه سفر اشتون به تهران با نیاتی فراتر از مباحث هسته ای است؛ گفت:سفر اشتون به ایران برای طرح و پیگیری مباحثی فراتر از مسائل هسته ای است و بحث وی در این سفر روابط ایران و اروپا است. https://cdn.icana.ir/d/019/43120.jpg تلاش,اشتون,برای,طرح,ایران,به,عنوان,شریک,منطقه,ای,اروپا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مجلس نیوز  (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)؛عباسعلی منصوری آرانی،رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس و عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به سفر کاترین اشتون به تهران گفت: اروپا احساس می کند باید نفسی تازه بکشد و به همین دلیل دنبال رفقا و شرکای منطقه ای است و امروز نیز به خوبی دریافته است که به عنوان یک قدرت منطقه ای می تواند کمک خوبی به اروپا کند.

نماینده مردم آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:بر اساس تمامی  این موارد می توانیم قطع به یقین بگوییم که سفر اشتون به ایران برای طرح و پیگیری مباحثی فراتر از مسائل هسته ای است و بحث وی در این سفر روابط ایران و اروپا است.

منصوری آرانی هم چنین تصریح کرد:اشتون سعی می کند که ایران را به عنوان شریک منطقه ای اروپا وارد میدان کند.
 
وی ادامه داد: مباحث هسته ای در سفر اشتون به تهران طرح می شود اما در سایه قرار دارد و موضوع اصلی روابط ایران و اروپا است و در این سفر برنامه دیدار با دکتر لاریجانی، دکتر روحانی و دکتر ظریف گنجانده شده است.
منصوری آرانی هم چنین با بیان این که گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس دیدار جداگانه ای با کاترین اشتون ندارد گفت: اشتون در این سفر از اصفهان نیز بازدیدی خواهد داشت.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تصور می کنم شرایطی که امروز به وجود امده–مبنی بر درگیری آمریکا و روسیه بر سر مسئله اوکراین- فضای مناسبی را ایجاد کرده است تا اروپا چیدمان یارگیری خود را در منطقه تغییر دهد./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet